XIX Mistrzostwa Polski w Jiu-Jitsu

Starting lists

- Payment not confirmed
# First name and last name Team
1 Wojciech Żmija Niepokorni Orzesze / Orzesze
2 Miłosz Ciesielski Academia Gorila / Żyrardów
3 Michał Powałka Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
4 Mateusz Maruszak Berserker`s Team / Lublin
# First name and last name Team
1 Jakub Rutkowski Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Raion Fight Club
2 Aleksander Tukaj Rio Grappling Club / Częstochowa
3 Valerii Melnyk Gracie Barra / Octopus
4 Mikołaj Pasik Movement Brothers Szprotawa / Szprotawa
5 Danylo Hazha Unity Jiu Jitsu / Kraków
6 Cezary Kosna Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
7 Stanisław Cynowski Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
8 Kacper Drgas Gold CREW / Sihasapa
9 Jędrzej Pochylski Checkmat / Poznań
10 Dawid Cymer Copacabana / Toruń
11 Marcel Pucek United Kings Jiu Jitsu / Saints Prudnik
12 Piotr Skorupa Academia Gorila / Ruda Śląska
13 Alan Prus MMA ValeTudo Białystok / Białystok
14 Oliwier Kwiatkowski Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
15 Bohdan Bykadorov Rio Grappling Oława / Oława
16 Patryk Mazur Gold CREW / Lublin
17 Maciej Polak Copacabana Pruszków / Pruszków
18 Piotr Żukowski Invictus BJJ / Zielona góra
19 Arkadiusz Kościelniak Rio Grappling Club Jaworzno / Jaworzno
20 Arkadiusz Krawiec MMA DEVIL / Międzychód
21 Kacper Kuczera Academia Gorila / Bielsko Biała
22 Jinda-Azadi Alp SKRA Fight Club / Warsaw
23 Kamil Papatanasiu Academia Gorila / Bielsko-Biała
24 Mateusz Pilcher Flow House Academy / Warszawa
25 Tobiasz Bielawski MMA ValeTudo Białystok / Białystok
26 Marcin Porazik Kuro-obi / Starogard Gdański
27 Mikołaj Spachacz Gracie Barra / Poznań
28 Bartłomiej Pawelec Movement Brothers Szprotawa / Poznań
29 Wiktor Misztal Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
30 Przemysław Szlachta Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
31 Filip Lewandowski Flow House Academy / Warszawa
32 Krzysztof Witucki Gracie Barra / Poznań
33 Łukasz Wyszyński Copacabana / Toruń
34 Grzegorz Gołębiowski Academia Gorila / Warszawa
35 Jerzy Rowgiejsza Academia Gorila / Warszawa
36 Mikołaj Śmierzycki Berserker`s Team / Flow Fighters Academy
37 Konrad Dzik Academia Gorila / Warszawa
38 Tomasz Duda Unity Jiu Jitsu / Kraków
39 Konrad Koncewicz Rosomak / Białystok
40 Bartek Koziarski Ipanema / Piaseczno
# First name and last name Team
1 Bartek Płachecki Klub Walki Grappler / Minsk Mazowiecki
2 Patryk Szymański Ostróda Hardcore Jiu-Jitsu / OSTRÓDA
3 Konrad Daroch Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
4 Jakub Całka Rio Grappling Club / Częstochowa
5 Piotr Dyga Rio Grappling Club / Częstochowa
6 Kacper Krawczyk Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
7 Radosław Pakuła Movement Brothers Szprotawa / Szprotawa
8 Jakub Lisewski Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
9 Tomasz Kiłoczko United Kings Jiu Jitsu / Valiant United Kings
10 Bartosz Wawrzyniak OCTOPUS ŁÓDŹ / Łódź
11 Ireneusz Bednarek Rio Grappling Club / Otmuchów
12 Kacper Stachowiak WroxGym / Wrocław
13 Paweł Karczewski WroxGym / Wrocław
14 Kacper Wiencławski WroxGym / Wrocław
15 Antoni Węgrzyn Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
16 Stsiapan Kliatskov Serpentes / Słupsk
17 Jakub Kapral Unia Jiu Jitsu / Sparta Jaworzno
18 Klaudiusz Stoszek Maximus Fight Club / Ustroń
19 Szymon Martyn Gold Crew / Piła
20 Mikołaj Głowacki Pride MMA Gliwice / Gliwice
21 Patryk Budnicki Berserker`s Team / Szczecin
22 Maciej Konarowski Berserker`s Team / Warszawa
23 Grzegorz Cebul Red Dragon - Jeet Kune Do / Warszawa
24 Kacper Brodowicz Berserker`s Team Aligatores / Warszawa
25 Mateusz Wójcik Copacabana / One Punch BJJ Ostrowiec Świetokrzyski
26 Adam Selenta Berserker`s Team Aligatores / Warszawa
27 Dawid Chłanda CTG Gościnna Warszawa / Warsaw
28 Marcin Schonknech Valor MMA Luboń / Luboń
29 Patryk Zając Copacabana / Kielce
30 Piotr Nowak Berserker`s Team / Szczecin
31 Jacek Kopyciński Berserker`s Team / Szczecin
32 Tymoteusz Nowak Saints United Kings Jiu Jitsu / Prudnik
33 Adrian Bąk Copacabana Elbląg / Elbląg
34 Wojciech Tchorzewski Copacabana Warszawa / Warszawa
35 Kuba Adamczak Porrada Gdańsk / Gdańsk
36 Paweł Drewniok Academia Gorila / Ruda Śląska
37 Radosław Walus Tornado team Świętochłowice / Świętochłowice
38 Daniel Miernik Copacabana / Kielce
39 Krzysztof Klebowicz Dragons Den / Masada
40 Szymon Kalisz Boi Team / Strzelin
41 Patryk Zimek Berserker`s Team / STRONGHOLD Zamość
42 Mikołaj Kołacz BJJ Gdynia / Gdynia
43 Nikolaz Ivanishvili Rio Grappling Club / Wrocław
44 Mateusz Dawicki Checkmat Środa Wielkopolska / Środa Wielkopolska
45 Borys Markiewicz Checkmat Środa Wielkopolska / Środa Wielkopolska
46 Dmytro Varianytsia Gracie Barra / Octopus
47 Andrzej Gmur Invictus BJJ / Zielona Góra
48 Stanisław Kozieł BJJ Factory / Gliwice
49 Jędrzej Sajdak Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
50 Mateusz Gołębiowski Gracie Barra / Octopus Łódź
51 Krzysztof Piłowski Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
52 Hai Cuong Bach Unity Jiu Jitsu / Krakow
53 Dominik Krzyszczak Six Mates BJJ / Piaseczno
54 Sylwester Kulaszewicz Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
55 Marek Molski Berserker`s Team / Szczecin
56 Hubert Lech Masada / Warszawa
57 Mikołaj Wilk Academia Gorila / Warszawa
58 Szymon Filip Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
59 Jan Kwapisiewicz Academia Gorila / Warszawa
60 Jakub Kamiński Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
# First name and last name Team
1 Michał Gruszczyński Klub Walki Grappler / Minsk Mazowiecki
2 Antoni Wieteska Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
3 Paweł Wesołowski Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
4 Dominik Dacewicz Rio Grappling Club / Częstochowa
5 Jakub Surynowicz Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Białystok
6 Rafał Gajda Sparta Fight Club / Kuźnia Raciborska
7 Szymon Jezierski Alligators fight club / Six Mates Piaseczno
8 Aleks Zakrzewski Gold CREW / Energy Police
9 Maciej Jamka Copacabana Inowrocław / Inowrocław
10 Szymon Drabik United Kings Jiu Jitsu / Valiant United Kings
11 Radosław Jarecki WroxGym / Wrocław
12 Krystian Sarzyński WroxGym / Wrocław
13 Szymon Kowalski Checkmat / Marga BJJ Garwolin
14 Hubert Kłósek Legion Team Tarnów / Tarnów
15 Jakub Jurczyk Legion Team Tarnów / Tarnów
16 Radosław Róg Submission Fighting Group Inowrocław / Inowrocław
17 Kamil Otrębski Rubikon / Olsztyn
18 Cezary Nowacki DFC Płock / Płock
19 Seweryn Otoliński Copacabana / One Punch BJJ Ostrowiec Świetokrzyski
20 Maciej Serafin Copacabana / One Punch BJJ Ostrowiec Świetokrzyski
21 Dawid Musiał Copacabana / One Punch BJJ Ostrowiec Świetokrzyski
22 Krystian Maciejewski SQL Jiu-Jitsu / Świecie
23 Filip Matyaszek Copacabana / Warszawa
24 Max Wodzyński Berserker`s Team / Szczecin
25 Dawid Jadczyk Berserker`s Team / Szczecin
26 Nikodem Chlebowicz Berserker`s Team / Szczecin
27 Oliwier Jędraszczyk CheckMat Leszno / Leszno
28 Piotr Rosochacki Academia Gorila / Warszawa
29 Łukasz Kowalski Berserker`s Team Aligatores / Aligatores-Warszawa
30 Piotr Huk Berserker`s Team / Team Wielkopolska
31 Patryk Bujarski Flow House Academy / Flow House Academy
32 Krystian Wala Academia Gorila / Bielsko-Biała
33 Łukasz Malinowski Copacabana Elbląg / Elbląg
34 Michał Kotara Carlson Gracie Poland / Trzebnica
35 Marcin Kasprowicz Ostróda Hardcore Jiu-Jitsu / Ostróda
36 Sebastian Choma Academia Gorila / Ruda Śląska
37 Daniel Bicz Checkmat / Wołów
38 Igor Kamela CTG Gościnna Warszawa / Warszawa
39 Krzysztof Jarzmus Academia Gorila / Warszawa
40 Szymon Romanowski ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
41 Jakub Dłubak Unity Jiu Jitsu / Kraków
42 Adam Olek Copacabana Konin / Konin
43 Michał Citko WCA / Warszawa
44 Michał Kubiak Carlson Gracie Wrocław - HQ / Wrocław
45 Karol Baranowski CTG Gościnna Warszawa / Warszawa
46 Adrian Wiśniewski Copacabana / Warszawa
47 Mateusz Bochenek Warszawskie Centrum Atletyki / Warszawa
48 Maciej Malinowski Husaria Mława / Mława
49 Mateusz Rau Academia Gorila / Warszawa
50 Michał Mazur Berserkers Team / Lublin
51 Adam Biernacki WroxGym / Wrocław
52 Tadeusz Wójcik Unity Jiu Jitsu / Kraków
53 Hubert Kłósek Legion Team Tarnów / Tarnów
54 Ignacy Fidler BJJ Gdynia / Gdynia
55 Oleksandr Andrusishyn Academia Gorila / Warszawa
56 Dariusz Ochmański WCA / Warszawa
57 Mateusz Matlakiewicz Złomiarz Team / Gdańsk
58 Iwo Musiał Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
59 Dawid Libera Academia Gorila / Żyrardów
60 Adrian Balcerak Berserkers Team Kołobrzeg / Kołobrzeg
61 Dawid Kotowski Academia Gorila / warszawa
62 Mateusz Adamski Rio Grappling Club / Oława
63 Jakub Wydmański Academia Gorila / Warszawa
64 Jakub Banaszyński Checkmat / Ostrów Wielkopolski
65 Jakub Orzechowski Copacabana / Lublin
# First name and last name Team
1 Danylo Chybichyk Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Raion Fight Club
2 Przemysław Twardecki Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
3 Jakub Borowski Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
4 Bartosz Stępień Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
5 Mateusz Głowacki Arrachion Iława / Iława
6 Nikodem Jutkiewicz Movement Brothers Szprotawa / Szprotawa
7 Jacek Januszewski WroxGym / Wrocław
8 Rafał Stępień WroxGym / Wrocław
9 Tomasz Wysocki Copacabana / Pruszków
10 Radosław Wyleżuch Maximus Fight Club / Ustroń
11 Grzegorz Sieczko United Kings Jiu Jitsu / Gryfice
12 Jan Kwasek Aligatores Fight Club / CTG Gościnna
13 Kamil Kędzierski Gladio / Lublin
14 Jacek Januszewski WroxGym / Wrocław
15 Ernest Ignyś Berserker’s Team Poznań / Kostrzyn
16 Przemysław Wilkos Gracie Barra / Octopus
17 Antek Klempka Copacabana / Lublin
18 Bartosz Molewski Kaiser Sport / Olsztyn
19 Hubert Bokszczanin BJJ Gdynia / Gdynia
20 Mateusz Gadzała Copacabana / Lublin
21 Bartosz Grzywacz Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
22 Roland Kubica Rio Grappling Club / Rybnik
23 Mateusz Paszkudzki Porrada Gdańsk / Gdańsk
24 Rafael De-Moraes-Lima Rio Grappling Club / Wrocław
25 Mikołaj Kostuch BJJ Gdynia / Gdynia
26 Mateusz Pasieka Rio Grappling Club / Wrocław
27 Leonhard Ogasa BjjFactory Gliwice / Gliwice
28 Krystian Krawczyk Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
29 Sebastian Chwał BJJ Gdynia / Gdynia
30 Mateusz Kosiba Berserker’s Team Poznań / Poznań
31 Przemyslaw Twardecki Unity Team - Copacabana / Warszawa
32 Szymon Władziński Kaiser Sport / Olsztyn
33 Szymon Wróblewski Porrada Gdańsk / Gdańsk
34 Adrian Karaś Rubikon / Olsztyn
35 Kamil Ptasiński Rio Grappling Club / Oława
36 Damian Bigus Rubikon / olsztyn
37 Łukasz Hejłasz Berserker`s Team / Szczecin
38 Szymon Manc Walka Gniezno / Gniezno
39 Oskar Nowicki Berserker`s Team / Gryfice
40 Kacper Lorenc Copacabana Lublin / LUBLIN
41 Maciej Szczur Unity Jiu Jitsu / Kraków
42 Michał Rypiński Rubikon / Olsztyn
43 Patryk Iracki Złomiarz Team / Gdańsk
44 Mateusz Ołubiec BJJ Panther / Nowogard
45 Łukasz Piotr Jakubiak WCA / Warszawa
46 Paweł Mokrzecki Berserker`s Team / Szczecin
# First name and last name Team
1 Grzegorz Lipiński Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk
2 Marek Szczesny Copacabana Inowrocław / Inowrocław
3 Wojciech Felińczak WroxGym / Wrocław
4 Piotr Gozdek Berserker`s Team / Szczecin
5 Krystian Lijewski Dragon`s Den Ze Radiola Poland 7BJJ Mielec / Mielec
6 Maciej Piskor Gladio / Lublin
7 Jonasz Cieśla Unia Jiu Jitsu / RKJJS Rybnik
8 Mateusz Kidoń Unity Jiu Jitsu / Kraków
9 Paweł Momotko CTG Gościnna Warszawa / Warszawa
10 Hubert Olszewski Copacabana / Włocławek
11 Andrzej Zawadzki Berserker`s Team / Szczecin
12 Kamil Putra Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Białystok
13 Jakub Ozalp CheckMat Leszno / Leszno
14 Jakub Wójkiewicz Zawisza Dolsk BJJ / Dolsk
15 Filip Szymański Invictus BJJ / Zielona Góra
16 Kacper Sierant BJJ Factory / Gliwice
17 Konrad Mianowski Checkmat Poznań / Poznań
18 Mateusz Barglik Porrada Gdańsk / Gdańsk
19 Szymon Machura Rio Grappling Club / AniMMAls
20 Wiktor Worońko Rio Grappling Club / Wrocław
21 Błażej Buchwald Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
22 Jakub Goszka Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
23 Robert Graff Academia Gorila / Warszawa
24 Damian Kuter Checkmat / Oborniki Śląskie
25 Marcin Jęczmionka Academia Gorila Rybnik / Rybnik
26 Szymon Dominik Porrada Gdańsk / Gdańsk
27 Marcin Fiałkowski Rubikon / Olsztyn
28 Krystian Brożek Checkmat Poznań / Poznań
29 Ariel Kleszowski Copacabana / Lublin
30 Jakub Szewczul Złomiarz Team / Gdańsk
31 Michał Rosiak Academia Gorila / Warszawa
32 Filip Kościelski Gold Crew / Warszawa
33 Denys Davydenko Academia Gorila / Ruda Śląska
# First name and last name Team
1 Tytus Maciński Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
2 Filip Jasiński Gold CREW / Energy Police
3 Yernur Murzakanov Copacabana / Warszawa
4 Jakub Toczek Rio Grappling Club / Otmuchów
5 Mateusz Witerski WroxGym / Wrocław
6 Adrian Pasternak Rio Grappling Club / TEAM KRAKOWIAK
7 Jakub Kurdynowski Hulk Team / Zenith
8 Maciej Wolski Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
9 Adrian Chwiłkowski Ronin Gold Team Koszalin / Koszalin
10 Daniel Stachowicz Serpentes / Słupsk
11 Jakub Kosno Unity Jiu Jitsu / Kraków
12 Bartosz Burchardt Checkmat / Oborniki Śląskie
13 Jakub Cesarek Berserker`s Team Aligatores / Warszawa
14 Igor Grzeszczak Zenith BJJ / Gniezno
15 Bartosz Czapiewski Invictus BJJ / Międzychód
16 Radosław Kułakowski Grappling Dynamit Rzeszów / Rzeszów
17 Krzysztof Prus GLKS Nadarzyn / Nadarzyn
18 Karol Niścigorski Berserkers Team Olsztyn / Olsztyn
19 Igor Jóźwik Berserker`s Team / Łódź
20 Bartosz Tyrkiel Rio Grappling Club / AniMMAls
21 Antoni Radomski Berserkers Team Olsztyn / Olsztyn
22 Dima Jaworski Academia Gorila / Warszawa
23 Michał Pogodziński Academia Gorila Wrocław / Wrocław
24 Maksymilian Kuszak Zenith BJJ / Gniezno
25 Igor Malinowski Copacabana / Lublin
26 Aleksander Lambert GLKS Nadarzyn / Nadarzyn
27 Sebastian Suchań Rio Grappling Club / Oława
28 Wiktor Krzyżanowski Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
29 Karol Borczyk Academia Gorila / Warszawa
30 Nicolas Naranjo Gallego Academia Gorila / Warszawa
31 Mateusz Hamerski Zenith BJJ / Virtus Radom
# First name and last name Team
1 Paweł Mieszkowski Flow House Academy / Warszawa
2 Tomasz Stochaj Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
3 Dorian Bartoszewski Berserker`s Team / Szczecin
4 Kacper Chocha Berserker`s Team / Flow Fighters Academy
5 Jakub Solawa Berserker`s Team / Świnoujście
6 Adrian Maksymowicz Katana / Bersekers Szczytno
7 Konrad Jurgiewicz WroxGym / Wrocław
8 Tymoteusz Jaworowski Berserker`s Team / Szczecin
9 Damian Tarasiewicz Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
10 Mateusz Belec Animmals / Zawiercie
11 Patryk Włodarski Legion Team Tarnów / Tarnów
12 Dominik Tomasik Flow House Academy / Warszawa
13 Adam Czajkowski Copacabana / Lublin
14 Tomasz Żukowski Invictus BJJ / Zielona Góra
15 Maciej Karbowski Academia Gorila / Żory
16 Mateusz Bułat Unity Jiu Jitsu / Kraków
17 Wiktor Bober BJJ Gdynia / Gdynia
18 Jakub Jagielski Berserker`s Team Aligatores / Warszawa
19 Filip Górski Rio Grappling Club / Wrocław
20 Maksymilian Stroyk Złomiarz Team / Gdańsk
21 Aleksander Lipka Berserkers Team Olsztyn / Olsztyn
22 Aleksander Woczka Academia Gorila / Ruda Śląska
23 Oskar Stec Checkmat / Wołów
24 Szymon Kraczkowski Rio Grappling Club / Wrocław
25 Rafał Biesiadecki Ipanema / Piaseczno
26 Przemysław Surma Copacabana / Warszawa
27 Marcin Papierzyński Academia Gorila / Warszawa
28 Kamil Szary Academia Gorila / Bielsko-Biała
29 Mateusz Stasik Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
30 Michał Maziarz Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
31 Sebastian Sołtysiak BJJ Factory / Gliwice
32 Rafał Parol Berserker`s Team / lublin
33 Arkadiusz Znajdek Academia Gorila / Warszawa
34 Aleksy Nowak Zenith BJJ / Virtus Radom
35 Kacper Kuzara Academia Gorilla / Warszawa
36 Sławomir Bernacki Berserker`s Team Aligatores / Warszawa
37 Paweł Starostecki Ipanema / Piaseczno
# First name and last name Team
1 Mateusz Raczkiewicz Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Raion Fight Club
2 Damian Milewski Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
3 Adrian Maliszewski Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
4 Maciej Jurecki Rio Grappling Club / Otmuchów
5 Sebastian Janczak WroxGym / Wrocław
6 Ron Eshed Flow House Academy / Warszawa
7 Kamil Leszczuk Invictus BJJ / Brzeg Dolny
8 Maciej Uselis Zenith BJJ / Gdynia
9 Jakub Kurowski Rosomak / Białystok
10 Kuba Sosiński Academia Gorila / Warszawa
11 Mateusz Wrzosek Pride MMA Gliwice / Gliwice
12 Kamil Sułowski Legion Team Tarnów / Tarnów
13 Zbigniew Kuska Unity Jiu Jitsu / Kraków
14 Hubert Śpiączka Invictus BJJ / Międzychód
15 Michał Macias Invictus BJJ / Zielona Góra
16 Klaudiusz Gąsiorowski Academia Gorila / Warszawa
17 Paweł Derlatka KSW Cross Fight Gym / Warszawa
18 Damian Tysiak Rio Grappling Club / Wrocław
19 Maciej Pawelec Copacabana / Kielce
20 Patryk Makowski Copacabana Konin / Konin
21 Piotr Malinowski Gracie Barra / Octopus Łódź
22 Maciej Szostakowski BJJ Gdynia / Gdynia
23 Marek Prokopczyk Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Białystok
24 Nikodem Niezabitowski Berserker`s Team / Szczecin
25 Damian Cichocki WroxGym / Wrocław
26 Mateusz Ogonowski Academia Gorila / Warszawa
27 Szymon Wangler Porrada Gdańsk / Gdańsk
28 Filip Kwietniak Copacabana / One Punch BJJ Ostrowiec Świetokrzyski
29 Przemysław Karwat Copacabana / Kielce
30 Jacek Zeman Academia Gorila / Bielsko-Biała
31 Maksymilian Michalak Academia Gorila / Warszawa
32 Piotr Juźwin Copacabana kuźnia Łódź / łódź
33 Bartosz Myślak Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
34 Maciej Gałązka Flow House Academy / Warszawa
35 Oskar Woźniak Academia Gorila / Warszawa
36 Kacper Hazubski WCA / Warszawa
37 Kacper Kowalski Tornado team Świętochłowice / Świętochłowice
38 Damian Piechowski Rosomak / Copacabana team , Białystok
39 Michał Śnieżek Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
40 Marek Talaga Copacabana Poznań / Pozań
41 Jakub Tabaszewski Zenith Wrocław / Wrocław
42 Kamil Radomski Złomiarz Team / Gdańsk
43 Rafał Wilk Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
44 Jakub Rosiński WroxGym / Wrocław
45 Aliaksandr Navitski Rio Grappling Club / Wrocław
46 Karol Kubski CTG Gościnna Warszawa / Warszawa
47 Jakub Licak Grappling Kraków / Kraków
48 Arkadiusz Filipiak Walka Gniezno / Gniezno
49 Wojciech Korcz Copacabana Poznań / poznań
50 Oskar Lang Arte Suave / Kopenhaga
# First name and last name Team
1 Kacper Siepa Invictus / mosina
2 Damian Siuta BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
3 Patryk Michałek Gold Crew-Linke JJ Academy Poznań / Poznań
4 Tymoteusz Marcula Copacabana / Kielce
5 Alan Kin Hulk Team / Zenith
6 Patryk Górski Hulk Team / Zenith
7 Bartłomiej Parszewski Berserker`s Team / Aligatores
8 Artur Maciejewski Checkmat / Środa Wielkopolska
9 Filip Kubat Fightsports / Dębica
10 Grzegorz Wróbel Gorrilla Bielsko-Biala / Bielsko-Biała
11 Karol Zabłocki Flow House Academy / Warszawa
12 Leszek Kowalczyk MMA DEVIL / Invictus Międzychód
13 Dominik Łoś Złomiarz Team / Gdańsk
14 Sebastian Juracz KSW Cross Fight Gym / Warszawa
15 Maksymilian Szabatin Flow House Academy / Warszawa
16 Dominik Surmacz Berserker`s Team / Aligatores
17 Wojciech Dąbrowski Berserker`s Team / Szczecin
18 Łukasz Mateusz Baran Berserker`s Team / Szczecin
19 Mateusz Chyrchel Copacabana / Warszawa
20 Filip Kubicki Gracie Barra / Octopus Łódź
21 Szymon Tarnowski Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
22 Kamil Matysiak Gracie Barra / Poznań
23 Kamil Olszewski Rio Grappling Club / AniMMAls
24 Łukasz Jakubczyk Aligatores Fight Club / Warszawa
25 Janusz Kurzyna Rosomak / Białystok
26 Maksymilian Falkiewicz Checkmat Poznań / Poznań
27 Przemysław Młynarski Berserkers Team / Lublin
28 Tomasz Zawistowski Copacabana / Warszawa
29 Piotr Ruszała Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Strzyżów
30 Kamil Chwołka Academia Gorila / Rybnik
31 Łukasz Banach Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
32 Adrian Michałowski Berserker`s Team / Szczecin
33 Dawid Boczek Academia Gorila / Warszawa
34 Mateusz Matysek BJJ Factory / Gliwice
35 Adam Hałajko Rio Grappling Club / Wrocław
36 Igor Makowski BJJ Gdynia / Gdynia
37 Tomasz Lenkiewicz Academia Gorila / Warszawa
38 Krystian Bruch BJJ Gdynia / Gdynia
39 Arkadiusz Pietrzak Invictus / Invictus BJJ Zielona Góra
40 Radosław Kwietniowski BJJ Factory / Gliwice
41 Krystian Młot Berserker`s Team / Łódź
# First name and last name Team
1 Łukasz Mazelanik Academia Gorila / Rybnik
2 Kacper Labuda Złomiarz Team / Gdańsk
3 Emil Proboszcz Copacabana / Kielce
4 Damian Teodorczak Academia Gorila / Warszawa
5 Grzegorz Kowalski Arrachion Olsztyn / Olsztyn
6 Michał Wyrzykowski Arrachion Olsztyn / Olsztyn
7 Bruno Napierała Zenith BJJ / Poznań
8 Grzesiu Pralicz Berserker`s Team / Szczecin
9 Mateusz Jarosławski Rio Grappling Club / Rio Grappling club Oława
10 Dawid Szczepaniak Checkmat / Poznań
11 Jakub Kowalczyk United Kings Jiu Jitsu / Valiant United Kings
12 Krystian Gajdka Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
13 Tomasz Bywalec BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
14 Tomasz Radomski WroxGym / Wrocław
15 Jakub Biernacki Copacabana / Poznań
16 Patryk Skrzyński Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
17 Kamil Banaszczyk Gracie Barra Team Draculino / Sosnowiec
18 Witold Kozłowski Gracie Barra / Octopus Łódz
19 Sebastian Sobieraj Copacabana Konin / Konin
20 Kacper Garczyński Zenith BJJ / Gniezno
21 Mariusz Siadak Zenith BJJ / Walka Gniezno
22 Artur Berezovskyi Copacabana / Lublin
23 Krystian Kasperek GLADIO / Świdnik
24 Paweł Frenczak Rio Grappling Club / Wrocław
25 Sebastian Maciejak Domino Jiu Jitsu / Koszalin
26 Kacper Pszenniak Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7 BJJ Mielec
27 Szymon Kazimierski CTG Gościnna Warszawa / Warszawa
28 Hubert Jóźwiak Gladiator Siedlce / Siedlce
29 Damian Stefański Kaiser Sport / Olsztyn
30 Kam Ngai Rio Grappling Club / Wroclaw
# First name and last name Team
1 Stanislav Shakun Gracie Barra / Octopus
2 Mateusz Gawryluk BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
# First name and last name Team
1 Karol Hajdukiewicz Gold CREW / Energy Police
# First name and last name Team
1 Cezary Dzięcioł Copacabana / Kielce
# First name and last name Team
1 Kamil Drukała Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
2 Karol Kania Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
3 Krzysztof Adamczewski Copacabana / Bydgoszcz
4 Grzegorz Pernak Checkmat Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
5 Herve Redon Rio Grappling Club / Wroclaw
6 Konrad Śmieszek Gold CREW / Sihasapa
7 Albert Śmieszek Gold CREW / Sihasapa
8 Albert Śmieszek Gold CREW / Sihasapa Grodzisk Wielkopolski
9 Konrad Śmieszek Gold CREW / Sihasapa Grodzisk Wielkopolski
10 Maciej Kałuszewski Berserker`s Team / Szczecin
11 Oscar Gugala Berserker`s Team / Szczecin
12 Karol Brzostowski Gold Crew Horda / Sulechów
13 Cezary Żmuda Berserker`s Team / Szczecin
# First name and last name Team
1 Filip Ostrowski Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
2 Bartosz Zawadzki Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
3 Michal Łapka Carlson Gracie Poland / Carlson Gracie Poland
4 Michał Iwon Gold CREW / Energy Police
5 Tomasz Pacześny Gracie Barra / Octopus Łódź
6 Kamil Uminski Berserkers Team / Aligatores Warszawa
7 Paweł Wydziński Gracie Barra / Octopus Wąbrzeźno
8 Sebastian Garbień Copacabana / Warszawa
# First name and last name Team
1 Wiktoria Andruch Arrachion Iława / Iława
2 Roksana Bednarek Berserker`s Team / Kołobrzeg
# First name and last name Team
1 Alicja Kusińska Checkmat / Marga BJJ Garwolin
2 Magdalena Skowron Berserker`s Team / Szczecin
3 Michalina Geisler Zenith BJJ / Gameness Team
4 Jowita Helińska Złomiarz Team / Gdańsk
# First name and last name Team
1 Aleksandra Bąk Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
2 Dominika Orzoł BJJFactory Gliwice / Gliwice
3 Ewelina Malinowska Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Białystok
# First name and last name Team
1 Martyna Kałuska Pride MMA Gliwice / Gliwice
2 Izabela Napiórkowska Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
3 Klaudia Bruch BJJ Gdynia / Gdynia
4 Wiktoria Bosiak Berserker`s Team / STRONGHOLD Zamość
# First name and last name Team
1 Angelika Stec Rio Grappling Club / Otmuchów
2 Ewa Rozkosz WroxGym / Wrocław
3 Zuzanna Misiak Academia Gorila / Warszawa
4 Paulina Szmidtka BJJ Gdynia / Gdynia
5 Ewelina Reut Zenith BJJ / Gameness Team Poznań