Winter Open 2020

Starting lists

- Payment not confirmed
# First name and last name Team
1 Pola Stankiewicz Ronin Gold Team Koszalin / Ronin
# First name and last name Team
1 Szymon Głuszek Submission Fighting Group Inowrocław / Inowrocław
# First name and last name Team
1 Henryk Mikołajczyk Copacabana / Warszawa
2 Sebastian Harenda Submission Fighting Group Inowrocław / Submission Fighting Group Inowroclaw
# First name and last name Team
1 Olaf Stemski Copacabana / Bydgoszcz
2 Stanisław Kujawski Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
# First name and last name Team
1 Oliwia Kierzkowska Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
2 Zuzanna Bożek Team Sukata Poland / Mielec
3 Marika Linke Macaco Gold Team / Szczecin
# First name and last name Team
1 Julia Migaj Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
2 Nadia Lesińska MACACO GOLD TEAM / Samuraj
3 Zofia Kujawska Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
# First name and last name Team
1 Jakub Talaga Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
# First name and last name Team
1 Borys Chaława Zenith BJJ / poznań
2 Szymon Furmański MACACO GOLD TEAM / Macaco Gold Team Ronin Koszalin
3 Yeray Mosquera-Velasquez Macaco Gold Team / Samuraj
# First name and last name Team
1 Max Borysionek MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Anastazja Talaga Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
2 Zuzanna Wojdalska Torfiorze Team / Bełchatów
3 Oliwia Grewling Berserker`s Team / Szczecin
# First name and last name Team
1 Ksenia Stemska Copacabana / Bydgoszcz
2 Sonia Ratajska Copacabana / Bydgoszcz
3 Julia Birgiel Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk
4 Aleksandra Wiencław Zenith BJJ / GAMENESS TEAM Poznań
# First name and last name Team
1 Marta Mańkowska Copacabana Bydgoszcz / GRUDZIĄDZ
2 Oliwia Bielejewska Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
# First name and last name Team
1 Wiktoria Linke Macaco Gold Team / Szczecin
2 Milena Piechowiak MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Klaudia Stróżynska KSW NOKAUT KOŚCIAN / ksw nokaut KOŚCIAN
2 Marlena Rencewicz Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk
3 Aleksandra Stoksik MACACO GOLD TEAM / Poznańska Akademia Linke Gold Team
# First name and last name Team
1 Nikola Nowicka Copacabana / Bydgoszcz
2 Karolina Karalus Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem
# First name and last name Team
1 Kajetan Piatek KSW NOKAUT KOŚCIAN / ksw nokaut KOŚCIAN
2 Nikodem Stankiewicz Ronin Gold Team Koszalin / Ronin
3 Julek Worobiec Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
4 Filip Wrzosek KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan
# First name and last name Team
1 Jakub Chaława Zenith BJJ / poznań
2 Dawid Ogór WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
3 Marcel Ogór WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
# First name and last name Team
1 Kordian Grzesiak Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
2 Filip Zmuda BJJ Factory / gliwice
3 Mateusz Ramlau WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
4 Adrian Dziedziela Husaria Fight Team / Naas
# First name and last name Team
1 Aleksander Kowalski Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
2 Igor Majewski BJJ Factory / GLIWICE
# First name and last name Team
1 Piotr Zając Copacabana / Bydgoszcz
2 Aleksander Majewski Copacabana-Kauża Team / KSW Włocławek
3 Jakub Wiencław Zenith BJJ / GAMENESS TEAM Poznań
4 Wojciech Gołąb BJJ Factory / GLIWICE
# First name and last name Team
1 Zuzanna Kowalska Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
2 Małgorzata Baucz ROAN FIGHT CLUB KATOWICE / RUDA ŚLĄSKA
# First name and last name Team
1 Anastazja Kaźmierowska Zenith BJJ / Głuponie
2 Julia Tytuła MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Russlan Syrotenko Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
# First name and last name Team
1 Bartosz Zmuda BJJ Factory / gliwice
# First name and last name Team
1 Mateusz Kozik ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / BYDGOSZCZ
2 Borys Dziel BJJ Factory / GLIWICE
3 Igor Grzeszczak Walka Gniezno / Gniezno
4 Eryk Kasprzak Walka Gniezno / Gniezno
# First name and last name Team
1 Anna Koperska Zenith BJJ / Poznań
2 Zuzanna Mikołajczyk Zenith BJJ / Walka Gniezno
# First name and last name Team
1 Kinga Dyszczyk Zenith BJJ / Głuponie
2 Bianka Linke Macaco Gold Team / Szczecin
# First name and last name Team
1 Emilia Kulas StreetFighters / Słubice
2 Gabriela Majewska Copacabana-Kauża Team / KSW Włocławek
3 Alicja Muszyńska MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Kacper Fornalski Strefa Walk Lubin / Strefa Walk Lubin
2 Tomasz Kotwica Carlson Gracie Wrocław - HQ / Wrocław
3 Sebastian Mrożek Checkmat / Brzesko
4 Michał Pietrusik Invictus BJJ / Międzychód
5 Kacper Kramarczyk WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
6 Aleksander Szymkowiak Kohorta Poznań / Poznań
# First name and last name Team
1 Dominik Migaj Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
2 Dariusz Kwolek Bellatores Jiu-jitsu-Checkmat / Brzesko-Bochnia
3 Szymon Sieranc Bastion / Oświęcim
# First name and last name Team
1 Kacper Siepa Invictus / mosina
# First name and last name Team
1 Krystian Jacuk StreetFighters / Słubice
2 Bartek Stodolny Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
3 Maksymilian Kamiński Gameness Team / Czerwony Smok Poznań
# First name and last name Team
1 Tomasz Stodulski Rio Grappling Club / Częstochowa
2 Bartłomiej Rutkowski Hunter MMA / warszawa
3 Kamil Kmiotek Checkmat / Arte Suave Kopenhaga
4 Adrian Tomczak Zenith BJJ / Gniezno
5 Hieu Duy-Phan Złomiarz Team / Gdańsk
# First name and last name Team
1 Jerzy Izdebski Złomiarz Team / Gdańsk
# First name and last name Team
1 Krzysztof Łuksza Checkmat / Poznań
2 Łukasz Brzeziński Checkmat / Checkmat Poznań
3 Piotr Lasocki Academia Gorila / Warszawa
4 Patryk Smoszna Unity Jiu Jitsu / Unity Jiu Jitsu Kraków
5 Maks Tomaszewski Aligatores fight club Warszawa / Warszawa
6 Damian Wolny Gracie Barra Team Draculino / Octopus Łódz
# First name and last name Team
1 Bartłomiej Gładkowicz Copacabana / Bydgoszcz
2 Andrzej Witczak Gracie Barra Team Draculino / Octopus Łódź
# First name and last name Team
1 Grzegorz Gamdzyk Academia Gorila / Ostrów Mazowiecka
2 Marek Suśniak Checkmat / Poznań
3 Bartosz Derenowski Checkmat / Checkmat Głogów
4 August Hofman Rosomak / Białystok
5 Piotr Kuźbicki Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk
# First name and last name Team
1 Kamil Birgiel Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk
# First name and last name Team
1 Marcin Polczyk Academia Gorila / Warszawa
2 Jakub Maszczak Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
3 Karol Kawiorski Unity Jiu Jitsu / Kraków
4 Jakub Zawadzki Zenith BJJ / Warszawa
# First name and last name Team
1 Adrian Kozicz Checkmat / Poznań
2 Jacek Bańczyk Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
# First name and last name Team
1 Julia Mikołajczak Kruk gym Kalisz / Kalisz
2 Pola Grynko Macaco Gold Team / Poznań
3 Anna Nojman MACACO GOLD TEAM / Katowice
# First name and last name Team
1 Kamila Kociołek Gold Team Polska Piotrków Trybunalski / Piotrków Trybunalski
2 Izabela Gołosz Macaco Gold Team / Piotrków Trybunalski
# First name and last name Team
1 Agnieszka Wypychowska Zenith BJJ / Flow House Academy Warszawa
2 Julia Bohosiewicz BJJ Factory / GLIWICE
3 Martyna Ball Fight Club Bytom / Bytom
4 Marzena Sobkowiak Zenith BJJ / Walka Gniezno
# First name and last name Team
1 Ewa Popowska Academia Gorila / Ostrów Mazowiecka
2 Anna Ptaszek Gracie Barra Poland Team Draculino / Octopus Łódź
# First name and last name Team
1 Małgorzata Wcisło Unity Jiu Jitsu / Kraków
2 Klaudia Mitko Checkmat / Poznań
3 Gamila Kanew ZR Team UK / Greifswald
# First name and last name Team
1 Artur Vu-Hong Invictus BJJ / Międzychód
# First name and last name Team
1 Michał Jędruszek Invictus / Zielona Góra
2 Łukasz Mucha StreetFighters / Słubice
3 Bartłomiej Balcerzak Berserker`s Team / Aligatores
4 Marcin Duszyński BJJ Gdynia / Gdynia
# First name and last name Team
1 Arkadiusz Ścięgosz Academia Gorila / Skierniewice
2 Dariusz Banach Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
3 Łukasz Jędrzejczak cavalcanti poland / Shootfighters MMA
4 Adam Gerwatowski OCTOPUS ŁÓDŹ / Łódź
# First name and last name Team
1 Jerzy Terefenko Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
2 Przemysław Wojniak Checkmat BJJ Garda Chojna / Chojna
# First name and last name Team
1 Wiktor Jankowski Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
# First name and last name Team
1 Damian Bobik Pretorian Gorzów / Gorzów
2 Adam Taracha Copacabana / Poznań
3 Adam Tytoń Berserker`s Team / Szczecin
4 Paweł Grzeszczak GLADIO / Świdnik
# First name and last name Team
1 Marek Foryś Academia Gorila / Ruda Slaska
2 Marcin Rzepczyk BJJ Gdynia / Gdynia
3 Bartłomiej Ksobiak MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Paweł Ilczyszyn Checkmat / Poznań
2 Damian Wolny Gracie Barra Team Draculino / Octopus Łódź
3 Norbert Rybak Sowilo Bjj Kielce / Kielce
# First name and last name Team
1 Łukasz Brzeziński Checkmat / Checkmat Poznań
2 Piotr Lasocki Academia Gorila / Warszawa
3 Patryk Borkowski Linkegoldteam / Szczecin
# First name and last name Team
1 Karol Słowik Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
2 Andrzej Witczak Gracie Barra Team Draculino / Octopus Łódź
# First name and last name Team
1 Grzegorz Berski MACACO GOLD TEAM / szczecin
# First name and last name Team
1 Bartłomiej Maciążek Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
# First name and last name Team
1 Michał Rechenberg Berserker`s Team / Zielona Góra
# First name and last name Team
1 Jacek Podkowiński MACACO GOLD TEAM / JUGGERNAUT GOLD TEAM
# First name and last name Team
1 Artur Szymański Checkmat / Leszno
2 Andrzej Migaj Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
# First name and last name Team
1 Robert Sakowski Academia Gorila / Skierniewice
2 Jakub Nadolski Carlson Gracie Chojnice / Chojnice
3 Adam Pałach Copacabana / Poznań
# First name and last name Team
1 Karol Frydecki Academia Gorila / Żory
2 Grzegorz Papiór Animmals / Zawiercie
3 Marcin Brzozowski Checkmat / Arte Suave Kopenhaga
4 Piotr Harenda Submission Fighting Group Inowrocław / Submission Fighting Group Inowroclaw
5 Krystian Pawłowicz Chaos Gold Team / Warszawa
# First name and last name Team
1 Arkadiusz Strzelczyk Carlson Gracie Poland / Wrocław
2 Bartosz Napieraj 23 Evolution / 23 Evolution Wrocław
3 Patryk Jarosz Akademia Sportów Walki Wilanów / Warszawa
# First name and last name Team
1 Maciej Skórski Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
2 Artur Wiatr Octopus Łódź / Łódź
3 Łukasz-Piotr Hajoł Unity Jiu Jitsu / Krakow
# First name and last name Team
1 Arkadiusz Ścięgosz Academia Gorila / Skierniewice
2 Łukasz Jędrzejczak cavalcanti poland / Shootfighters MMA
3 Christian Lhotan Invictus BJJ / Vienna
4 Artur Galinski GLADIO / Swidnik
# First name and last name Team
1 Wiktor Jankowski Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
2 Adam Laskowski Academia Gorila / Ostrów Mazowiecka
3 Tomek Aftyka MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Maciej Dopierała Alliance Jiu-jitsu / Poznań
2 Janusz Jagielski Next Level BJJ / Kluczbork
# First name and last name Team
1 Grzegorz Hajdel Złomiarz Team / Gdańsk
2 Krystian Kuszak Flow Jitsu / Poznań
# First name and last name Team
1 Rafał Kulas StreetFighters / Słubice
2 Michał Mikulski MACACO GOLD TEAM / Piotrków Trybunalski
3 Adrian Olczyk Aks Chorzów / Chorzow
# First name and last name Team
1 Karol Słowik Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
# First name and last name Team
1 Marcin Kałek Berserkers Słubice / Słubice
# First name and last name Team
1 Jarosław Janowski Berserker`s Team / Zielona Góra
# First name and last name Team
1 Robert Wodzyński Husaria / Mława
# First name and last name Team
1 Daniel Krakowiak Rio Grappling Club / Krośnice
# First name and last name Team
1 Jakub Słuszczak Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
# First name and last name Team
1 Jacek Podkowiński MACACO GOLD TEAM / JUGGERNAUT GOLD TEAM
2 Michał Wesołowski MACACO GOLD TEAM / JUGGERNAUT GOLD TEAM
# First name and last name Team
1 Pola Stankiewicz Ronin Gold Team Koszalin / Ronin
# First name and last name Team
1 Olaf Stemski Copacabana / Bydgoszcz
2 Henryk Mikołajczyk Copacabana / Warszawa
3 Jacub Dziedziela Husaria Fight Team / Naas
# First name and last name Team
1 Jan Kaczmarek Legion Berserkers / Głogów
2 Stanisław Kujawski Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
# First name and last name Team
1 Nadia Lesińska MACACO GOLD TEAM / Samuraj
2 Zofia Kujawska Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
# First name and last name Team
1 Jan Rosiak KOKA SPORT / poznan
# First name and last name Team
1 Mateusz Liberski KOKA SPORT / poznan
2 Alan Półrolniczak KOKA SPORT / poznan
3 Borys Chaława KOKA SPORT / poznań
4 Szymon Furmański MACACO GOLD TEAM / Macaco Gold Team Ronin Koszalin
5 Yeray Mosquera-Velasquez Macaco Gold Team / samuraj
# First name and last name Team
1 Gustaw Mikołajczyk Copacabana / Warszawa
# First name and last name Team
1 Max Borysionek MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Milena Piechowiak MACACO GOLD TEAM / Samuraj
2 Mateusz Ramlau WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
# First name and last name Team
1 Nikola Nowicka Copacabana / Bydgoszcz
2 Marlena Rencewicz Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk
# First name and last name Team
1 Igor Sołowiej Czerwony Smok Poznań / Poznań
2 Jakub Chaława KOKA SPORT / poznań
3 Dawid Ogór WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
# First name and last name Team
1 Mateusz Melech ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / BYDGOSZCZ
2 Oskar Kalupa KOKA SPORT / poznan
3 Filip Zmuda BJJ Factory / gliwice
4 Fabian Garbaciok Spartan Chorzów / Chorzów
5 Marcel Ogór WOT / Klub Sportowy Czerwony Smok Poznań
6 Adrian Dziedziela Husaria Fight Team / Naas
# First name and last name Team
1 Kordian Grzesiak Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
2 Kuba Filipczak Puncher Wrocław / Wrocław
3 Igor Majewski BJJ Factory / GLIWICE
4 Maciej Brust Checkmat / Bochnia - Brzesko
# First name and last name Team
1 Antek Dąbrowski Zenith BJJ / Iława
2 Aleksander Kowalski Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
3 Antoni Rosa KOKA SPORT / poznan
# First name and last name Team
1 Zuzanna Kowalska Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
2 Małgorzata Baucz ROAN FIGHT CLUB KATOWICE / RUDA ŚLĄSKA
# First name and last name Team
1 Anastazja Kaźmierowska Zenith BJJ / Głuponie
2 Julia Tytuła MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Russlan Syrotenko Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
2 Jan Kołodziej Gracie Barra / Oświęcim
# First name and last name Team
1 Oliver Migaj Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
2 Igor Makowski BJJ Gdynia / Gdynia
3 Bartosz Stojanowski Fighters Factory / Oleśnica
# First name and last name Team
1 Daria Brzozowska ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / BYDGOSZCZ
2 Olga Zaworska Strefa Walk Lubin / Strefa Walk Lubin
# First name and last name Team
1 Kinga Dyszczyk Zenith BJJ / Głuponie
2 Wiktoria Jarota Alliance Jiu-jitsu / Poznań
# First name and last name Team
1 Emilia Kulas StreetFighters / Słubice
2 Alicja Muszyńska MACACO GOLD TEAM / Samuraj
# First name and last name Team
1 Jakub Walczykiewicz Zenith BJJ / Fit Fabric Łódź
2 Marcin Gutka Gracie Barra / Oświęcim
3 Maciej Romankiewicz Gracie Barra / Oświęcim
4 Bartosz Teper Gracie Barra / Oświęcim
5 Filip Warczakowski Checkmat / Bochnia-Brzesko
6 Piotr Szymczak Strefa walki Krotoszyn / Krotoszyn
# First name and last name Team
1 Adam Rutowicz Copacabana / Piotrków Trybunalski
2 Dominik Migaj Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
3 Dariusz Kwolek Bellatores Jiu-jitsu-Checkmat / Brzesko-Bochnia
4 Szymon Sieranc Bastion / Oświęcim
5 Kacper Grochowski Gracie Barra / Oświęcim
6 Kacper Kupczyński Fighters Factory / Oleśnica
# First name and last name Team
1 Kacper Siepa Invictus / mosina
2 Patryk Gajewski Renato Tavares Poland / Słupsk
# First name and last name Team
1 Kacper Borta ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / BYDGOSZCZ
2 Tobiasz Andrzejewski Alliance Jiu-jitsu / ...
3 Piotr Ludwicki brak klubu / TarnoviaFightClub
4 Adrian Cisak Checkmat / Bochnia-Brzesko
5 Dariusz Kowalewski Checkmat / Arte Suave Kopenhaga
6 Daniel Balewski Karaczun Team / Szczecin
7 Mikołaj Kantek Shootboxer / Mosina
# First name and last name Team
1 Kacper Hesse Renato Tavares Poland / Szop&jitsu Słupsk
2 Jakub Skorupka KS