XIV Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu 2024

Starting lists

kids; girls; 4-6 years old; -22 kg

# First name and last name Team
1 Maja Kopcza #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
2 Dobrochna Śmichurska #336 Gentleman Jiu Jitsu / Rokietnica

kids; girls; 4-6 years old; -25 kg

# First name and last name Team
1 Tatiana Zborowska #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
2 Natalia Sobczyk #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań

kids; girls; 4-6 years old; -31 kg

# First name and last name Team
1 Susanna Owczarzak #3 Berserker`s Team / Wielkopolska

kids; girls; 7-9 years old; -25 kg

# First name and last name Team
1 Natalia Frątczak #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Ewa Karpińska #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
3 Julia Kopczyńska #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
4 Oliwia Latos #189 Shark Top Team Bytom / Bytom
5 Iga Ciak #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
6 Pola Kukian #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź
7 Adrianna Plęs #1281 Shooters Koło / Koło
8 Julia Schulz #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
9 Marcelina Remlein #150 Walka Gniezno / Gniezno

kids; girls; 7-9 years old; -31 kg

# First name and last name Team
1 Maria Towarnicka #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Klara Bilska #40 Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
3 Oliwia Zorczykowska #223 Fight Club Łomża / Fight Club Łomża
4 Iga Urbańska #320 KOKA SPORT / Poznań

kids; girls; 7-9 years old; -34 kg

# First name and last name Team
1 Weronika Pokorna #3 Berserker`s Team / Poznań

kids; girls; 7-9 years old; -37 kg

# First name and last name Team
1 Emilia Reisch #298 Rio Grappling Club / Otmuchów

kids; boys; 4-6 years old; -19 kg

# First name and last name Team
1 Władysław Ostrowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Matvii Belovytskii #2304 Diablo Gym / Ukraine

kids; boys; 4-6 years old; -25 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Laska #664 PREDATOR MMA / Myszyniec

kids; boys; 7-9 years old; -25 kg

# First name and last name Team
1 Michał Geleciński #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Leon Pasieczny #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
3 Anvar Kurazov #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
4 Ksawery Dybciak #118 Copacabana Bydgoszcz / Bydgoszcz
5 Jakub Ciepłowski #189 Shark Top Team Bytom / Bytom
6 Wojciech Skowroński #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
7 Maciej Michalski #592 Adamusik Team / Łódź
8 Antek Owczarek #288 Flow House Academy / Warszawa
9 Franciszek Krajewski #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
10 Michał Molenda #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław
11 Mikołaj Kasznia #1281 Shooters Koło / Koło
12 Ignacy Jankowiak #1131 KO.KA Sport / Poznań
13 Alan Drzewiecki #1281 Shooters Koło / Koło
14 Wiktor Pieniążek #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź

kids; boys; 7-9 years old; -28 kg

# First name and last name Team
1 Leon Kleban #28 Złomiarz Team / Gdansk
2 Mikołaj Szczepański #63 BJJ Panther / Nowogard
3 Szymon Fellberg #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
4 Anthoni Kotecki #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
5 Szymon Kurdubski #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
6 Oktawian Łydziński #189 Shark Top Team Bytom / Bytom
7 Mateusz Kozioł #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź
8 Stanisław Łagowski #298 Rio Grappling Club / Oława
9 Bartłomiej Bogusławski #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
10 Jakub Molenda #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław
11 Jakub Sobczyk #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
12 Leonid Kondraciuk #2246 Czerwony Smok Poznań / Poznań

kids; boys; 7-9 years old; -31 kg

# First name and last name Team
1 Milan Kamiński #63 BJJ Panther / Nowogard
2 Bartosz Kurembski #40 Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
3 Franciszek Mućko #40 Checkmat / Marga BJJ Garwolin
4 Piotr Kierzkowski #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
5 Wojtek Sowiżdżau #1031 Legion Glogow / Głogów
6 Kamil Parm #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
7 Aleksander Tyran #592 Adamusik Team / Łódź
8 Marian Matuszczak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
9 Filip Malendowicz #150 Walka Gniezno / Gniezno
10 Marcel Olszański #558 WROX GYM / Wrocław
11 Teodor Tokarzewski #3 Berserker`s Team / Poznań

kids; boys; 7-9 years old; -34 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Karpiak #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
2 Adam Gołowacz #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
3 Mikołaj Kaźmierczak #1670 Gold Crew / Poznań
4 Armin Kurczewski #1670 Gold Crew / Wałcz
5 Wiktor Majda #10 Next Level BJJ / Wrocław
6 Stanisław Graf #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
7 Hugo Śniegocki #1606 Gameness Team Zenith bjj / Poznań

kids; boys; 7-9 years old; -37 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Kryczenkow #15 WroxGym / Wrocław
2 Olaf Hermanowski #223 Fight Club Łomża / Fight Club Łomża
3 Oliwier Bulak #298 Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
4 Mateusz Konklewski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń

kids; boys; 7-9 years old; -40 kg

# First name and last name Team
1 Patryk Kudła #10 Next Level BJJ / Kluczbork
2 Oskar Stachowiak #1668 Gold CREW / Sihasapa team
3 Kacper Kotkowski #1281 Shooters Koło / Koło

kids; boys; 7-9 years old; -44 kg

# First name and last name Team
1 Stanisław Sobisiak #16 Zenith BJJ / KSW DE LA RIVA
2 Tymoteusz Dulek #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie

kids; boys; 7-9 years old; +44 kg

# First name and last name Team
1 Andrzej Załecki #1452 Valor MMA Luboń / Lubon
2 Szymon Tołudowski #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza

youngster; girls; -30 kg

# First name and last name Team
1 Liwia Kulas #171 StreetFighters / Słubice
2 Zuzanna Dziurla #16 Zenith BJJ / KSW DE LA RIVA
3 Wiktoria Wasielewska #179 Hulk Team / Zenith
4 Nadia Kaczmarek #575 Invictus BJJ / Mosina
5 Pola Gniazdowska #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
6 Laura Machnik #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
7 Zosia Kolodziej #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
8 Zuzanna Gnatkowska #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
9 Mia Sygulska #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
10 Antonina Połchowska #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
11 Joanna Molenda #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław
12 Laura Paziewska #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
13 Natalia Plęs #1281 Shooters Koło / Koło

youngster; girls; -34 kg

# First name and last name Team
1 Weronika Świątek #16 Zenith BJJ / KSW DE LA RIVA
2 Alicja Domańska #14 Unia Jiu Jitsu / KSSW WILDBEARS
3 Oliwia Kierzkowska #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
4 Tosia Szatkowska #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
5 Amelia Korzeniowska #3 Berserker`s Team / Lodz
6 Oliwia Żebrowska #592 Adamusik Team / Łódź
7 Jagna Drajczyk #546 UKS Mały Wojownik / Warszawa
8 Martyna Jezierska #1989 Berserker’s Team Poznań / Poznań
9 Oliwia Gerc #288 Flow House Academy / Warszawa
10 Aleksandra Słysz #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław

youngster; girls; -38 kg

# First name and last name Team
1 Maja Kowalik #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Amelia Czarnecka #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
3 Antonina Peklicz #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
4 Zuzanna Bożek #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
5 Tosia Adamska #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Cavalcanti Poland
6 Kateryna Nastenko #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław
7 Alicja Graf #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza

youngster; girls; -42 kg

# First name and last name Team
1 Zuzanna Popiolek #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Marcelina Bielecka #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
3 Jagoda Mazur #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
4 Karina Florek #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
5 Lena Smutek #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
6 Maja Mrozek #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
7 Zosia Teper #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
8 Zuzanna Behrendt #1388 Defender Barczewo / Barczewo
9 Maria Łagowska #298 Rio Grappling Club / Oława
10 Maya Sarwer #28 Złomiarz Team / Gdańsk

youngster; girls; -46 kg

# First name and last name Team
1 Daria Synowiec #63 BJJ Panther / Nowogard

youngster; girls; -50 kg

# First name and last name Team
1 Alexsandra Ramuk #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
2 Lena Kosmala #10 Next Level BJJ / Kluczbork
3 Dorota Wojciechowska #540 Virtus Radom / Radom

youngster; girls; -54 kg

# First name and last name Team
1 Zofia Pinkowska #1670 Gold Crew / Poznań
2 Wiktoria Stefaniak #1670 Gold Crew / Wałcz
3 Łucja Krajewska #298 Rio Grappling Club / Oława
4 Milena Pieszczek #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza

youngster; girls; +54 kg

# First name and last name Team
1 Klaudia Dragańska #1670 Gold Crew / Wałcz
2 Nina Urbańska #320 KOKA SPORT / Poznań

youngster; boys; -30 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Czarnecki #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
2 Maciej Wasielewski #179 Hulk Team / Zenith
3 Grzegorz Tymrakiewicz #14 Unia Jiu Jitsu / KSSW WILDBEARS
4 Jakub Pietralczyk #14 Unia Jiu Jitsu / KSSW WILDBEARS
5 Olaf Stemski #118 Copacabana Bydgoszcz / Bydgoszcz
6 Tymon Sieroń #493 Spartan Chorzów / Chorzów
7 Oliwier Przyboś #1031 Legion Glogow / Głogów
8 Kacper Wiśniewski #592 Adamusik Team / Łódź
9 Leon Kukian #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź
10 Karol Buch #298 Rio Grappling Club / Oława
11 Maksymilian Furgalski #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
12 Krzysztof Starzonek #1452 Valor MMA Luboń / Luboń
13 Alan Kasprzyk #2246 Czerwony Smok Poznań / Poznań
14 Bolesław Madejczyk #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Forca Brava

youngster; boys; -34 kg

# First name and last name Team
1 Matvii Shvets #171 StreetFighters / Słubice
2 Jan Rudecki #40 Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
3 Tymon Fabianowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
4 Aleksander Wrona #40 Checkmat / Marga BJJ Garwolin
5 Stanislaw Kolodziej #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
6 Piotr Załęski #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
7 Stanisław Rybicki #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
8 Dawid Largin #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
9 Leon Michałkiewicz #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
10 Feliks Ulrich #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
11 Michał Kowalski #10 Next Level BJJ / Wrocław
12 Olivier Ślusarski #1670 Gold Crew / Wałcz
13 Jerzy Drajczyk #546 UKS Mały Wojownik / Warszawa
14 Igor Kaczmarek #575 Invictus BJJ / mosina
15 Norbert Furgalski #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
16 Tobiasz Wiśniewski #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
17 Leon Dąbrowski #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
18 Vladyslav Berezhnytskyy #1670 Gold Crew / Poznań
19 Tytus Apicionek #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
20 Jakub Karczewski #2019 Berserker`s Team Łódź / Łódź

youngster; boys; -38 kg

# First name and last name Team
1 Mateusz Rzucidło #28 Złomiarz Team / Gdansk
2 Oleksandr Verkholiak #28 Złomiarz Team / Gdansk
3 Fabian Gąsiorek #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
4 Mateusz Stachowiak #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
5 Mateusz Kaczmarek #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
6 Tymon Piątkowski #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
7 Tomasz Kudła #10 Next Level BJJ / Kluczbork
8 Igor Kapusta #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
9 Oliwier Ciborowski #288 Flow House Academy / Warszawa
10 Jakub Machnik #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
11 Michał Międlar #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
12 Marcin Różański #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Kraj.
13 Jakub Mazurek #367 Fightsports / Stalowa Wola
14 Franciszek Domański #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
15 Szymon Jordan #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
16 Marcel Dybizbanski #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Cavalcanti Poland
17 Alan Piątkowski #592 Adamusik Team / Łódź
18 Damian Peron #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
19 Wojciech Pogorzelski #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Opole Forca Brava
20 Nikodem Niemiec #26 Grappling Kraków / Kraków
21 Robert Wypysiński #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
22 Bartłomiej Cichocki #540 Virtus Radom / Radom

youngster; boys; -42 kg

# First name and last name Team
1 Franciszek Kowalski #28 Złomiarz Team / Gdansk
2 Kacper Przybylski #5 Copacabana / Poznań
3 Albert Fabianowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
4 Olaf Florkiewicz #1326 21 jiujitsu / Kościan
5 Igor Pewniak #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
6 Tymon Cwalina #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
7 Ludwik Baca #14 Unia Jiu Jitsu / KSSW WILDBEARS
8 Aleksander Pogoda #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
9 Borys Chaława #320 KOKA SPORT / poznań
10 Bartłomiej Andrzejewski #1676 Saiyan Wałbrzych / Wałbrzych
11 Marcin Świder #493 Spartan Chorzów / Chorzów
12 Jan Kaczmarek #1031 Legion Glogow / Głogów
13 Aleksander Sowiżdżau #1031 Legion Glogow / Głogów
14 Jakub Zajac #1031 Legion Glogow / Głogów
15 Stanisław Kujawski #268 Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
16 Oskar Cielemęcki #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
17 Tomasz Banasik #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
18 Igor Graczyk #320 KOKA SPORT / Poznań
19 Mateusz Głowacki #592 Adamusik Team / Łódź
20 Piotr Kopacz #2271 Daas Berserkers Team Bielsko-Biała / Bielsko-Biała
21 Artur Alfawicki #298 Rio Grappling Club / Oława
22 Oskar Sokół #320 KOKA SPORT / Poznań
23 Maksymilian Drozdowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
24 Michał Krysztofiak #16 Zenith BJJ / GamenessTeam Poznań
25 Jacob Sarwer #28 Złomiarz Team / Gdańsk
26 Brajan Śron #2246 Czerwony Smok Poznań / Poznań
27 Witold Nowicki #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław

youngster; boys; -46 kg

# First name and last name Team
1 Alan Kondracki #28 Złomiarz Team / Gdansk
2 Timur Ishchenko #5 Copacabana / Poznań
3 Maksymilian Mączko #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
4 Miłosz Eichel #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
5 Franciszek Piwowarczyk #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
6 Marcel Borowski #3 Berserker`s Team / Suwałki
7 Ksawery Bebak #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
8 Aleksander Sazonow #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
9 Kacper Michalski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
10 Jurand Ewald Dąbrowski #174 Gameness Team / Poznań
11 Natan Stencelewski #592 Adamusik Team / Łódź
12 Władek Sobierajski #176 Cyklon BJJ Zielona Góra / Zielona Góra

youngster; boys; -50 kg

# First name and last name Team
1 Yan Karnaukh #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
2 Robert Karpiński #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
3 Illia Kovalov #15 WroxGym / Wrocław
4 Eryk Wojciechowski #1279 Czerwony smok / Poznań
5 Samuel Skiba #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza

youngster; boys; -54 kg

# First name and last name Team
1 Michał Plecety #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Raion Fight Club
2 Antoni Lewandowski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
3 Kuba Szafranek #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Cavalcanti Poland
4 Konrad Gabrysiak #1670 Gold Crew / Wałcz
5 Szymon Romański #1962 Checkmat Bellatores Bochnia-Brzesko / Bochnia

youngster; boys; +54 kg

# First name and last name Team
1 Piotr Kaczmarz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Raion Fight Club
2 Mikołaj Kamiński #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
3 Mateusz Śniadach #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
4 Mikołaj Artymowicz #1670 Gold Crew / Piła
5 Nikodem Buchert #1452 Valor MMA Luboń / Luboń
6 Dominik Pieszczek #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
7 Dominik Szymański #298 Rio Grappling Club / Dabrowa Górnicza

junior younger; girls; -44 kg

# First name and last name Team
1 Janina Salamon #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
2 Kornelia Kapała #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
3 Roksana Kalupa #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
4 Kamila Trojnacka #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
5 Oliwia Cieślak #14 Unia Jiu Jitsu / Sparta Jaworzno
6 Pola Raczyńska #189 Shark Top Team Bytom / Bytom
7 Wiktoria Wysocka #698 Elitarni mma Team / Oborniki Śl
8 Zofia Kujawska #268 Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski / Ostrów Wielkopolski
9 Julia Szczypka #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
10 Lena Kosz #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
11 Ella Greenhalgh #5 Copacabana / Konin

junior younger; girls; -48 kg

# First name and last name Team
1 Lena Stroyk #28 Złomiarz Team / Gdansk
2 Natasza Urbańska #1326 21 jiujitsu / Kościan
3 Eliza Kozdrańska #5 Copacabana / Warszawa
4 Aleksandra Szok #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
5 Zuzanna Grygier #1670 Gold Crew / Piła
6 Zuzanna Wojdalska #641 Torfiorze Team / Bełchatów
7 Hanna Augustyniak #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
8 Ewa Arlukiewicz #15 WroxGym / Wrocław
9 Andżelika Hamerska #16 Zenith BJJ / Virtus Radom
10 Alicja Kulczyńska #1464 MMA DEVIL / Poznań
11 Ula Możdżeń #40 Checkmat / Bellatores Bochnia Brzesko

junior younger; girls; -52 kg

# First name and last name Team
1 Dominika Bednarek #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
2 Wiktoria Michalska #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
3 Julia Stążka #15 WroxGym / Wrocław
4 Julia Skubel #575 Invictus BJJ / Mosina
5 Nela Kwietniewska #63 BJJ Panther / Nowogard
6 Karolina Grygowska #63 BJJ Panther / Nowogard
7 Barbara Jakubiak #16 Zenith BJJ / Virtus Radom
8 Olimpia Świderek #1442 Żyrardowski Klub Sportowy Thien Long / Żyrardów
9 Ines Ryś #298 Rio Grappling Club / Rio Grappling Club Jaworzno

junior younger; girls; -56 kg

# First name and last name Team
1 Oliwia Sulicka #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
2 Julia Migaj #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
3 Marta Ochman #632 BJJ Ikizama Club / Boruszowice
4 Kinga Kur #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
5 Oliwia Kowalczyk #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
6 Maja Ławniczak #1670 Gold Crew / Piła
7 Natalia Kamińska #63 BJJ Panther / Nowogard
8 Aleksandra Płachecka #63 BJJ Panther / Nowogard
9 Naomi Palka #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
10 Marcelina Kontny #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
11 Oliwia Milewicz #1388 Defender Barczewo / Barczewo
12 Michalina Kaczmarek #575 Invictus BJJ / Mosina
13 Milena Piechowiak #1670 Gold Crew / Piła

junior younger; girls; -60 kg

# First name and last name Team
1 Kinga Stępień #40 Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
2 Lena Zyśk #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
3 Zuzanna Śmiałek #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
4 Zuza Słubik #3 Berserker`s Team / Łódź
5 Alicja Tomaszewska #3 Berserker`s Team / Anakonda Poznań

junior younger; girls; -64 kg

# First name and last name Team
1 Róża Adamczyk #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
2 Blanka Zawadzka #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
3 Weronika Wierzbołowska #15 WroxGym / Wrocław
4 Alicja Jaranowska #189 Shark Top Team Bytom / Bytom
5 Maja Myrdko #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
6 Nicola Jabłonowska #63 BJJ Panther / Nowogard
7 Jesica Pietrzak #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne

junior younger; girls; -68 kg

# First name and last name Team
1 Nadia Ninard #63 BJJ Panther / Nowogard
2 Mariia Moiseieva #298 Rio Grappling Club / Częstochowa
3 Wiktoria Wrona #40 Checkmat / Marga BJJ Garwolin
4 Agata Włodarczyk #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
5 Nikola Wojciechowska #1606 Gameness Team Zenith bjj / Poznań

junior younger; girls; +68 kg

# First name and last name Team
1 Katarzyna Malinowska #865 Dojo United Łódz / Łódz
2 Kamila Duda #1977 Checkmat Wołów / Wołów

junior younger; boys; -44 kg

# First name and last name Team
1 Bartosz Dąbkowski #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
2 Eryk Szkop #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Kacper Kaźmierski #3 Berserker`s Team / Szczecin Prawobrzeże
4 Kamil Piotrowski #1326 21 jiujitsu / Kościan
5 Wojciech Popławski #14 Unia Jiu Jitsu / KSSW WILDBEARS
6 Tomasz Garwol #298 Rio Grappling Club / Chojnice
7 Hubert Deptuła #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
8 Jan Lipka #698 Elitarni mma Team / Oborniki Śl
9 Leon Borowski #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
10 Mikołaj Kubiak #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
11 Wojciech Kubiak #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
12 Borys Tomczyk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
13 Piotr Borkowski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
14 Illia Oksentiuk #592 Adamusik Team / Łódź
15 Alex Putkiewicz #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
16 Mateusz Liberski #320 KOKA SPORT / Poznań
17 Oliwier Jankowski #575 Invictus BJJ / Mosina
18 Viktor Levirskiy #2296 Legion Fight Wro / Wroclaw
19 Nikita Shpak #2296 Legion Fight Wro / Wroclaw

junior younger; boys; -48 kg

# First name and last name Team
1 Ksawier Czarnecki #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
2 Jan Grzeskowiak #1326 21 jiujitsu / Kościan
3 Bartłomiej Stasiak #1800 UKS Centrum Sztuk Walki Konstantynów Łódzki / Konstantynów Łódzki
4 Kacper Posadziński #1670 Gold Crew / Piła
5 Kuba Świeca #367 Fightsports / Stalowa Wola
6 Jeremi Rabcewicz #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
7 Jan Nawojski #621 Dragons Den / Forca Brava Opole
8 Wiktor Kodur #1131 KO.KA Sport / Poznań
9 Stanisław Nowakowski #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
10 Vladyslav Korotytskyi #153 Panteon Mistrzów / Poznań
11 Kuba Bełkot #1882 Spartan Chorzów / Chorzów
12 Radosław Kierznowski #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
13 Jan Grześkowiak #1326 21 jiujitsu / Kościan

junior younger; boys; -52 kg

# First name and last name Team
1 Filip Bandzarewicz #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
2 Szymon Świtała #16 Zenith BJJ / KSW DE LA RIVA
3 Tymoteusz Chełminiak #1668 Gold CREW / Energy Police
4 Kornel Dębkowski #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
5 Julian Krefft #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
6 Jakub Czajka #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
7 Jakub Kawulski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
8 Bartosz Kolaszewski #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
9 Mikołaj Iwankowicz #298 Rio Grappling Club / Chojnice
10 Igor Hojan #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa górnicza
11 Jakub Stasiak #1800 UKS Centrum Sztuk Walki Konstantynów Łódzki / Konstantynów Łódzki
12 Szymon Furmański #14 Unia Jiu Jitsu / Ronin Koszalin
13 Damian Krasinkiewicz #698 Elitarni mma Team / Oborniki Śl
14 Wiktor Sieroń #493 Spartan Chorzów / Chorzów
15 Filip Nowak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Forca Brava Opole
16 Krzysztof Michalski #592 Adamusik Team / Łódź
17 Wiktor Wieczerza #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górniczą
18 Filip Korbel #1806 Octagon Team / Wodzisław Śląski

junior younger; boys; -56 kg

# First name and last name Team
1 Kuba Demski #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
2 Dominik Jasiński #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
3 Dominik Puczyński #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
4 Krzysztof Chołuj #343 Copacabana-Kauża Team / Łódź
5 Milan Gniazdowski #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
6 Jakub Kierzkowski #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
7 Nikodem Dąbrowski #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
8 Mikołaj Hołomek #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
9 Miłosz Rozkres #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
10 Maciej Poczekajczyk #15 WroxGym / Wrocław
11 Daniel Mikołajczak #1487 CheckMat Leszno / Leszno
12 Nikodem Wróblewski #828 Next Level Opole / Opole
13 Maciej Buch #298 Rio Grappling Club / Oława
14 Nikodem Łukajczyk #298 Rio Grappling Club / Rio grappling club Jaworzno
15 Patryk Delkowski #298 Rio Grappling Club / Oława
16 Kacper Opoka #563 Gladio / Lublin
17 Norbert Ratajczak #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan
18 Adam Polus #1606 Gameness Team Zenith bjj / Poznań
19 Jan Berłowski #1895 K.O Fight Team GOSTYNIN / Gostynin

junior younger; boys; -60 kg

# First name and last name Team
1 Dominik Lipiński #298 Rio Grappling Club / Częstochowa
2 Mateusz Stodulski #298 Rio Grappling Club / Częstochowa
3 Jan Kazimierski #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
4 Gabriel Wiśniewski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
5 Gerard Karos #14 Unia Jiu Jitsu / KSSW WILDBEARS
6 Igor Kowalczuk #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
7 Wincent Goraus #177 Octagon Team / Wodzisław
8 Dmytro Blidchenko #63 BJJ Panther / Nowogard
9 Jan Filipowicz #592 Adamusik Team / Łódź
10 Stanisław Kwolek #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
11 Maciej Konopski #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
12 Ivan Demydov #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ForcaBrava
13 Marceli Kurczuk #563 Gladio / Lublin
14 Aleksander Kosna #591 Marga Submission Fighting Gym Radom / Radom
15 Nikodem Roszkowski #2198 Grand Fight Club / Białystok
16 Askhab Didaev #1745 Fight Team MMA Brodnica / Brodnica

junior younger; boys; -64 kg

# First name and last name Team
1 Kuba Witkowski #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
2 Bartosz Szotowicz #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
3 Krystian Filisiński #3 Berserker`s Team / Szczecin Prawobrzeże
4 Franciszek Dubaj #298 Rio Grappling Club / Wrocław
5 Wiktor Orzechowski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
6 Oliwier Potasiak #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
7 Dominik Zastróżny #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
8 Wiktor Dziurzynski #1676 Saiyan Wałbrzych / Wałbrzych
9 Aleksander Kozłowski #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
10 Szymon Grudzień #1031 Legion Glogow / Głogów
11 Leon Bitenc #63 BJJ Panther / Nowogard
12 Marcel Szczęsny #63 BJJ Panther / Nowogard
13 Jakub Ganita #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin
14 Jakub Jarmarczyk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
15 Feliks Połchowski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
16 Szymon Lipiec #235 Garda Chojna / Chojna
17 Piotr Hawrysz #298 Rio Grappling Club / Oława
18 Norbert Grzegorczyk #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
19 Wojciech Adamczak #1668 Gold CREW / Sihasapa
20 Kacper Paciorkowski #2246 Czerwony Smok Poznań / Poznań
21 Igor Podgórski #574 GŁD GF Team Piła / Piła
22 Alan Ladenberger #726 Contender / Kamienna Góra

junior younger; boys; -68 kg

# First name and last name Team
1 Maciej Gelecisński #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Błażej Mazur #1661 Arrachion Iława / Iława
3 Marcel Woźniak #40 Checkmat / Marga Submission Fighting Gym Radom
4 Oleksii Hornychar #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
5 Antoni Wołosiak #3 Berserker`s Team / Szczecin Prawobrzeże
6 Kacper Silski #1326 21 jiujitsu / Kościan
7 Michał Szwarc #575 Invictus BJJ / Mosina
8 Antoni Dybionka #575 Invictus BJJ / Mosina
9 Kacper Sulowski #575 Invictus BJJ / Mosina
10 Maciej Stefaniak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
11 Antoni Galikowski #298 Rio Grappling Club / Chojnice
12 Wiktor Kryze #1668 Gold CREW / Sihasapa
13 Kacper Szczęch #367 Fightsports / Stalowa Wola
14 Bartosz Olszewski #63 BJJ Panther / Nowogard
15 Oliwier Kusman #277 23 Evolution / Wrocław
16 Wiktor Flachmański #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
17 Radosław Nowicki #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
18 Tadeusz Rybicki #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
19 Miłosz Brochocki #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
20 Patryk Bartuszek #1442 Żyrardowski Klub Sportowy Thien Long / Żyrardów
21 Olaf Będkowski #1046 Saints United Kings Jiu Jitsu / Prudnik
22 Borys Wypysiński #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
23 Franciszek Korbel #1806 Octagon Team / Wodzisław Śląski
24 Piotr Wójcik #894 Bellatores Jiu-jitsu-Checkmat / Bochnia
25 Antoni Trzósło #894 Bellatores Jiu-jitsu-Checkmat / Bochnia
26 Antoni Zawadzki #2190 Sokół Sokołów Podlaski / Sokołów Podlaski
27 Oliwier Smyk #2198 Grand Fight Club / Białystok
28 Ivan Lyshko #2296 Legion Fight Wro / Wroclaw

junior younger; boys; +68 kg

# First name and last name Team
1 Marcel Ryczko #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Forca Brava Opole
2 Michał Majewski #3 Berserker`s Team / Szczecin Prawobrzeże
3 Alan Boguszewski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
4 Miłosz Fafiński #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
5 Mateusz Wietek #16 Zenith BJJ / Gdynia
6 Stanisław Fugel #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
7 Ernest Waszczuk #170 Katana / Bersekers Szczytno
8 Oliwier Dwornik #298 Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
9 Filip Dębski #1676 Saiyan Wałbrzych / Wałbrzych
10 Paweł Rośniak #641 Torfiorze Team / Bełchatów
11 Mateusz Cieślak #63 BJJ Panther / Nowogard
12 Tymoteusz Kiełbowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
13 Filip Kozakowski #1670 Gold Crew / Wałcz
14 Wiktor Hawron-Zborowski #1046 Saints United Kings Jiu Jitsu / Prudnik
15 Markus Jarmołowicz #298 Rio Grappling Club / Oława
16 Krzysztof Dobrzyński #336 Gentleman Jiu Jitsu / Rokietnica
17 Szymon Stechlik #159 Pretorian Gorzów / Gorzów Wlkp.

juniorki; -50.5 kg

# First name and last name Team
1 Inga Koniarska #643 Akademia top team / Wodzisław Śląski - Radlin

juniorki; -54.5 kg

# First name and last name Team
1 Sylwia Welc #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
2 Natalia Kachniarz #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
3 Karyna Baiazetian #1326 21 jiujitsu / Kościan
4 Anna Pawlak #298 Rio Grappling Club / Chojnice
5 Emilia Nasylan #367 Fightsports / Stalowa Wola
6 Lena Kuca #63 BJJ Panther / Nowogard
7 Lucia Fotti #63 BJJ Panther / Nowogard

juniorki; -58.5 kg

# First name and last name Team
1 Dagmara Kupś #1668 Gold CREW / Energy Police
2 Joanna Gutowicz #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
3 Zuzanna Szmagaj #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
4 Agata Wojciechowska #632 BJJ Ikizama Club / Boruszowice
5 Nicole Ochal #367 Fightsports / Stalowa Wola
6 Weronika Trzcińska #718 MMA ValeTudo Białystok / Białystok
7 Wiktoria Boguszewicz #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
8 Maja Męczyńska #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Bydgoszcz

juniorki; -62.5 kg

# First name and last name Team
1 Małgorzata Salamon #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / ORŁY ZAKRĘT
2 Lidka Szyszkowska #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
3 Aleksandra Mróz #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
4 Kiara Ryś #298 Rio Grappling Club / Rio Grappling Club Jaworzno

juniorki; -66.5 kg

# First name and last name Team
1 Zuzanna Skórkowska #15 WroxGym / Wrocław
2 Magda Bloch #298 Rio Grappling Club / Chojnice
3 Julia Bryszewska #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
4 Marta Glazik #177 Octagon Team / Wodzisław
5 Karolina Korgul #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
6 Weronika Kopiecka #2019 Berserker`s Team Łódź / Łódź
7 Malwina Lewicka #298 Rio Grappling Club / oława

juniorki; +66.5 kg

# First name and last name Team
1 Wiktoria Łepkowska #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Aleksandra Możdżeń #664 PREDATOR MMA / Myszyniec

junior; -51.5 kg

# First name and last name Team
1 Oskar Urbański #575 Invictus BJJ / Brzeg Dolny

junior; -56.5 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Dachtera #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
2 Patryk Brzeziński #343 Copacabana-Kauża Team / Łódź
3 Mateusz Jakubczyk #9 Academia Gorila / Rybnik
4 Mateusz Haras #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa Górnicza
5 Szymon Sołowiej #367 Fightsports / Stalowa Wola
6 Dmytro Dotsin #574 GŁD GF Team Piła / Chodzież
7 Mykhailo Kushchak #153 Panteon Mistrzów / Poznań

junior; -61.5 kg

# First name and last name Team
1 Krzysztof Fafiński #1253 Berserkers Team Olsztyn / OSTRÓDA
2 Oliver Kurpiński #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Kuba Szczepanek #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
4 Miłosz Buszujew #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
5 Bartłomiej Pawlewicz #9 Academia Gorila / Koszalin
6 Jędrzej Pastwa #15 WroxGym / Wrocław
7 Oskar Steczkowski #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
8 Hubert Masternak #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
9 Igor Sołowiej #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
10 Serhii Lyghushyn #298 Rio Grappling Club / Chojnice
11 Borys Szrama #1668 Gold CREW / Sihasapa
12 Stanisław Węgrzyn #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
13 Jakub Chaława #320 KOKA SPORT / poznań
14 Kacper Kobus #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
15 Krzysztof Osik #698 Elitarni mma Team / OBORNIKI ŚLĄSKIE
16 Adrian Kaczmarek #367 Fightsports / Stalowa Wola
17 Dominik Gałka #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
18 Tymoteusz Niewiarowski #298 Rio Grappling Club / Jaworzno
19 Konrad Kazanowski #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin
20 Kacper Pasieta #574 GŁD GF Team Piła / Piła
21 Maksymilian Kunicki #1281 Shooters Koło / koło
22 Bartosz Paludkiewicz #1882 Spartan Chorzów / Chorzów
23 Kuba Bajcar #40 Checkmat / Wołów

junior; -66.5 kg

# First name and last name Team
1 Myroslav Zakharchenko #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Dominik Jerzyło #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Mateusz Ciesielski #1668 Gold CREW / Energy Police
4 Ryszard Kosakowski #1753 Copacabana Inowrocław / Inowrocław
5 Sebastian Jezierski #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
6 Igor Wegienek #825 Colosseum Wągrowiec / Poznań
7 Filip Przygodzki #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
8 Szymon Stachowski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
9 Kordian Grzesiak #298 Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
10 Aleksander Kowalski #298 Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
11 Michał Maksymiak #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
12 Igor Mierzejek #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
13 Kacper Ropiak #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
14 Jakub Dobosz #682 Zenith Wrocław / Wrocław
15 Uladzislau Kurs #682 Zenith Wrocław / Wrocław
16 Bryan Bednarowski #1031 Legion Glogow / Głogów
17 Borys Piątek #1031 Legion Glogow / Głogów
18 Jakub Paradziński #63 BJJ Panther / Nowogard
19 Borys Sobczyk #63 BJJ Panther / Nowogard
20 Igor Jaskólski #16 Zenith BJJ / Walka Gniezno
21 Adrian Prokazja #1882 Spartan Chorzów / Chorzów
22 Tymoteusz Ficek #298 Rio Grappling Club / Jaworzno
23 Jan Wyroślak #574 GŁD GF Team Piła / Piła
24 Oliwier Przerwa #540 Virtus Radom / Radom
25 Oliwier Pyrzewski #2314 Bushido Gdańsk Fight Club / Gdańsk
26 Mateusz Szczur #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
27 Adam Sobczyk #3 Berserker`s Team / Cyklon Zielona Góra
28 Kornel Saleh #159 Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
29 Dawid Budacz #1673 Natal Grind Team / katowice
30 Wojciech Szyndlar #40 Checkmat / Wołów
31 Oliwier Dudek #298 Rio Grappling Club / Jaworzno
32 Bartłomiej Pawelec #1820 Movement Brothers Szprotawa / Poznań
33 Krystian Jasiński #574 GŁD GF Team Piła / Piła
34 Jakub Piechota #74 ANKOS MMA / Luboń
35 Zhakhar Didaev #1745 Fight Team MMA Brodnica / Brodnica
36 Nikolas Łachunowicz #726 Contender / Kamienna Góra

junior; -71.5 kg

# First name and last name Team
1 Mikołaj Szymecki #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Marek Woźniak #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
3 Kacper Hojan #298 Rio Grappling Club / Dąbrowa górnicza
4 Jan Kołodziej #1690 Draculino Oswiecim / Oświęcim
5 Dawid Boszczyk #63 BJJ Panther / Nowogard
6 Piotr Błaszczyk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
7 Oskar Głowacki #1670 Gold Crew / Wałcz
8 Oskar Długosz #309 Top Team Rzeszów / Rzeszów
9 Alex Jedynak #493 Spartan Chorzów / Chorzów
10 Oliwier Kotoński #480 Golden Dragon / Bydgoszcz
11 Franciszek Wiesner #150 Walka Gniezno / Gniezno
12 Jakub Janik #726 Contender / Kamienna Góra
13 Tymoteusz Haszczak #159 Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
14 Igor Bulanowski #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
15 Dawid Paluch #493 Spartan Chorzów / Chorzów
16 Danylo Andronov #1734 CSW Baribal / Ostrzeszów
17 Kacper Machowski #1838 Formela Fight Team Władysławowo / Władysławowo
18 Vasyl Peleshchuk #15 WroxGym / Wrocław
19 Mikołaj Pasik #1820 Movement Brothers Szprotawa / szprotawa
20 Oliwier Grzechowiak #150 Walka Gniezno / Gniezno
21 Szymon Święcik #1832 Gold Crew Horda / Sulechów
22 Sebastian Jaroszewski #1281 Shooters Koło / Koło

junior; -76.5 kg

# First name and last name Team
1 Hubert Jarząbek #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
2 Czarek Nowak #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
3 Szymon Strugarek #171 StreetFighters / Słubice
4 Denis Kozhevnikov #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
5 Antoni Piwowarczyk #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
6 Jakub Bogusz #15 WroxGym / Wrocław
7 Arkadiusz Biały #179 Hulk Team / Zenith
8 Robert Maliszewski #1800 UKS Centrum Sztuk Walki Konstantynów Łódzki / Konstantynów Łódzki
9 Piotr Borzęcki #1800 UKS Centrum Sztuk Walki Konstantynów Łódzki / Konstantynów Łódzki
10 Bartosz Zapadka #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
11 Mateusz Banach #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
12 Oskar Możejko #63 BJJ Panther / Nowogard
13 Maksymilian Płachecki #63 BJJ Panther / Nowogard
14 Oskar Kulczyński #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
15 Antoni Mazur #1487 CheckMat Leszno / leszno
16 Mateusz Kucybała #1670 Gold Crew / Wałcz
17 Aleksander Woczka #9 Academia Gorila / Ruda Śląska
18 Marcin Schonknech #1452 Valor MMA Luboń / Luboń
19 Marcel Powała #150 Walka Gniezno / Gniezno
20 Antoni Rosa #1131 KO.KA Sport / Poznań
21 Patryk Skipirzepa #493 Spartan Chorzów / Chorzów
22 Patryk Szabunia #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
23 Oliwier Jarczewski #726 Contender / Kamienna Góra
24 Kacper Staworko #2198 Grand Fight Club / Białystok
25 Hubert Bąk #928 Academia Gorila Koszalin / Koszalin
26 Jan Goryniak #1487 CheckMat Leszno / Leszno

junior; -81.5 kg

# First name and last name Team
1 Wiktor Wierzbicki #1526 Arrachion Olsztyn / Olsztyn
2 Dominik Dubacki #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
3 Marcel Rajchert #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
4 Radosław Gliwa #10 Next Level BJJ / Kluczbork
5 Ernest Mallek #179 Hulk Team / Zenith
6 Karol Rybaczewski #575 Invictus BJJ / Mosina
7 Maciej Wójcik #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
8 Mikołaj Chojnowski #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
9 Jakub Zawilak #682 Zenith Wrocław / Wrocław
10 Wojciech Partuś #9 Academia Gorila / Ruda Śląska
11 Jakub Borowski #9 Academia Gorila / Ruda Śląska
12 Jonasz Piotrowski #574 GŁD GF Team Piła / Piła
13 Mateusz Borucki #277 23 Evolution / Wrocław
14 Oliwier Mydlikowski #74 ANKOS MMA / Poznań
15 Igor Skibiński #40 Checkmat / Wągrowiec
16 Szymon Tworek #9 Academia Gorila / Warszawa
17 Mikołaj Tomczak #928 Academia Gorila Koszalin / koszalin
18 Fabian Chojnowski #9 Academia Gorila / Koszalin
19 Franciszek Kosik #1561 Alcateia Fight Club / Leszno
20 Michał Cichoń #150 Walka Gniezno / Gniezno
21 Borys Wlazlik #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie

junior; -86.5 kg

# First name and last name Team
1 Mateusz Wróblewski #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
2 Jan Zygmunt #179 Hulk Team / Zenith
3 Mikołaj Ludwiczyński #612 Berserkers Słubice / Słubice
4 Krzysztof Sieprawski #105 BJJ Factory / Gliwice
5 Dawid Kujawka #177 Octagon Team / Wodzisław
6 Paweł Łokaj #367 Fightsports / Stalowa Wola
7 Kacper Kurzawa #865 Dojo United Łódz / Crazy Monkey Bjj
8 Jakub Juchno #1046 Saints United Kings Jiu Jitsu / Prudnik
9 Szymon Chołuj #9 Academia Gorila / Koszalin
10 Aleksander Burkiewicz #1487 CheckMat Leszno / Leszno

junior; +86.5 kg

# First name and last name Team
1 Gabriel Niedźwiecki #1672 BJJ Międzyrzecz Horda / Międzyrzecz
2 Kamil Dzikowski #5 Copacabana / TFC Piotrków Tryb
3 Nikodem Kowal #16 Zenith BJJ / Virtus Radom
4 Dawid Krawczyński #2203 BJJ Gubin / Gubin
5 Dawid Ławrynowicz #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
6 Kacper Rojewski #1850 Gracie Barra Team Draculino / Bone Breakers Team Żychlin

adult; white; -55.5 kg

# First name and last name Team
1 Hubert Ratajczak #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Jakub Szczepański #298 Rio Grappling Club / Chojnice
3 Oskar Urbański #575 Invictus BJJ / Brzeg Dolny
4 Patryk Brzeziński #343 Copacabana-Kauża Team / Łódź
5 Mykhailo Kushchak #153 Panteon Mistrzów / Poznań

adult; white; -61.5 kg

# First name and last name Team
1 Krzysztof Fafiński #1253 Berserkers Team Olsztyn / OSTRÓDA
2 Marcin Kania #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Forca Brava Opole
3 Maciej Antonenka #15 WroxGym / Wrocław
4 Stanisław Węgrzyn #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
5 Adrian Blaszczyk #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź
6 Wojciech Marszałek #1031 Legion Glogow / Głogów
7 Michał Powałka #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
8 Oskar Daniluk #2314 Bushido Gdańsk Fight Club / Gdańsk
9 Mateusz Radomyski #828 Next Level Opole / Opole
10 Szymon Sołowiej #367 Fightsports / Stalowa Wola
11 Piotr Dziubek #1875 OCTOPUS LÓDŹ / Łódź
12 Łukasz Spaczyński #177 Octagon Team / Wodzisław Śląski
13 Damian Wencel #16 Zenith BJJ / Gniezno
14 Igor Marcinek #1820 Movement Brothers Szprotawa / Poznań
15 Mariusz Rozenek #1368 Berserkers team jelenia góra / Berserkers Team Jelenia Góra
16 Islam Didaev #1745 Fight Team MMA Brodnica / Brodnica
17 Marcin Pakulski #928 Academia Gorila Koszalin / Koszalin

adult; white; -67.5 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Radliński #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Dawid Stukan #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
3 Jan Kochański #14 Unia Jiu Jitsu / KOCH
4 Antoni Gomułka #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
5 Dominik Sawicki #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
6 Aliaksei Behunou #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
7 Łukasz Anflik #154 Grappler Grudziądz / Zenith BJJ
8 Mikołaj Regewicz #726 Contender / Kamienna Góra
9 Tadeusz Ludek #1672 BJJ Międzyrzecz Horda / Międzyrzecz
10 Piotr Sierant #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
11 Jakub Szewczyk #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
12 Kacper Drgas #1668 Gold CREW / Sihasapa
13 Jakub Michałowski #72 Serpentes / Słupsk
14 Maks Marczuk #612 Berserkers Słubice / Słubice
15 Borys Piatek #1031 Legion Glogow / Głogów
16 Tymoteusz Marciniak #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
17 Oskar Jeske #1254 MMA Oborniki TEAM / Oborniki
18 Kamil Kostilek #309 Top Team Rzeszów / Rzeszów
19 Bartosz Kryza #574 GŁD GF Team Piła / Piła
20 Karol Rogacki #2321 Checkmat Śrem / Śrem
21 Oliwier Romanowski #1806 Octagon Team / Wodzisław Śl
22 Piotr Rekus #1710 Rudzkie Centrum Atletyki / Ruda Śląska
23 Andrzej Książek #745 CVA Jiu Jitsu / Edinburgh
24 Bartłomiej Pawelec #1820 Movement Brothers Szprotawa / Poznań
25 Sebastian Papierski #825 Colosseum Wągrowiec / Wągrowiec
26 Jakub Figura #40 Checkmat / Bochnia-Brzesko
27 Robert Kurdziel #9 Academia Gorila / Biała Podlaska
28 Oskar Gil #2081 PL ACADEMY / Bydgoszcz
29 Jonatan Louka #1279 Czerwony smok / Poznań
30 Michał Puczko #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
31 Karen Margaryan #634 Forca Brava / Opole
32 Soso Keshelashvili #3 Berserker`s Team / Flow Fighters Academy
33 Jakub Piechota #74 ANKOS MMA / Luboń
34 Karol Kubiak #928 Academia Gorila Koszalin / koszalin
35 Jakub Kędra #1426 TOP FIT CENTER PIOTRKÓW TRYBUNALSKI / Piotrków Trybunalski
36 Jakub Klimpel #1561 Alcateia Fight Club / Kąkolewo
37 Mateusz Muślewski #256 XYZ FIGHT ACADEMY BYDGOSZCZ / Bydgoszcz
38 Adrian Kościów #2203 BJJ Gubin / Gubin
39 Kornel Szewczyk #1962 Checkmat Bellatores Bochnia-Brzesko / Bochnia
40 Karol Kapłon #1633 copacabana bydgoszcz / Bydgoszcz
41 Kacper Rozpędek #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
42 Hubert Kielaszewski #1561 Alcateia Fight Club / Leszno
43 Krystian Janowicz #1561 Alcateia Fight Club / Leszno

adult; white; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Filip Ślązak #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Jakub Wąsowicz #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
3 Eryk Soboń #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
4 Dawid Łaska #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
5 Paweł Sawków #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
6 Tobiasz Bochenek #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
7 Damian Buła #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
8 Konrad Trytko #298 Rio Grappling Club / Otmuchów
9 Igor Skrzypczak #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
10 Jakub Bogusz #15 WroxGym / Wrocław
11 Mateusz Kowalczyk #179 Hulk Team / Zenith
12 Tomasz Beling #298 Rio Grappling Club / Chojnice
13 Mikołaj Flis #1668 Gold CREW / Sihasapa
14 Antoni Węgrzyn #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / 7BJJ Mielec
15 Jakub Urbanowicz #905 Ultra / Braniewo
16 Mateusz Domian #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
17 Szymon Łukasik #574 GŁD GF Team Piła / Piła
18 Jędrzej Sajdak #159 Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
19 Wiktor Krasnowski #367 Fightsports / Stalowa Wola
20 Michał Dutkiewicz #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź
21 Bartek Grudzień #1031 Legion Glogow / Głogów
22 Jakub Stodoła #1031 Legion Glogow / Głogów
23 Arek Ludek #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
24 Daniel Pankiewicz #259 Kohorta Poznań / Kohorta Poznań
25 Arkadiusz Siciak #309 Top Team Rzeszów / Rzeszów
26 Oskar Wituchowski #2160 TSUNAMI SZAMOCIN / Szamocin
27 Kajetan Michałkiewicz #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
28 Franciszek Wiesner #150 Walka Gniezno / Gniezno
29 Yegor Tsilinskyi #3 Berserker`s Team / Jelenia Góra
30 Rafał Nowak #1487 CheckMat Leszno / Leszno
31 Bartosz Hejczyk #177 Octagon Team / Wodzisław Śląski
32 Mateusz Pilcher #288 Flow House Academy / Warszawa
33 Aleksander Socha #288 Flow House Academy / Warszawa
34 Jakub Walachowski #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / KSW NOKAUT KOŚCIAN
35 Maciej Czapiewski #28 Złomiarz Team / Gdańsk
36 Mateusz Dawicki #1340 Checkmat Środa Wielkopolska / Środa Wielkopolska
37 Andrzej Gmur #575 Invictus BJJ / Zielona Góra
38 Michał Bąk #602 Puncher Wrocław / Wrocław
39 Marcin Puwalski #682 Zenith Wrocław / Wrocław
40 Piotr Rybacki #1633 copacabana bydgoszcz / Bydgoszcz
41 Patryk Pytlas #259 Kohorta Poznań / Poznań
42 Łukasz Wyszyński #5 Copacabana / Toruń
43 Dorian Stasiak #15 WroxGym / Wrocław
44 Bartosz Inda #74 ANKOS MMA / Poznań
45 Kacper Bartnicki #2092 Niepokorni Orzesze / Orzesze
46 Mikołaj Pasik #1820 Movement Brothers Szprotawa / szprotawa
47 Igor Majchrzak #575 Invictus BJJ / Zielona Góra
48 Wojciech Burian #3 Berserker`s Team / Wrocław
49 Arsen Chornenkyi #40 Checkmat / Środa Wielkopolska
50 Maciej Rzewuski #176 Cyklon BJJ Zielona Góra / Zielona góra
51 Kryspin Donaj #171 StreetFighters / Słubice
52 Oleksandr Sheienko #2296 Legion Fight Wro / Wroclaw
53 Szymon Geremek #74 ANKOS MMA / Luboń
54 Kornel Kaczmarski #480 Golden Dragon / Bydgoszcz
55 Bartosz Majchszak #1952 Samuraj Gym / Wrocław
56 Dawid Olszewski #2318 SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą / Kostrzyn nad Odrą
57 Maksymilian Klimek #602 Puncher Wrocław / Wrocław
58 Dawid Marciniak #298 Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski

adult; white; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Olaf Borowiec #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Salwador Szyrwiński #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
3 Paweł Mateuszczak #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
4 Błażej Wieczorek #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
5 Oliver Göthling #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
6 Wiktor Kwaśniak #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
7 Filip Zieliński #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
8 Piotr Jabłoński #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
9 Krystian Buła #241 Gracie Barra / K.O. Fight Team Gostynin
10 Wiktor Sygiet #15 WroxGym / Wrocław
11 Mateusz Biegański #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
12 Wiktor Cherchyk #298 Rio Grappling Club / Chojnice
13 Dominik Osowiecki #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
14 Bartosz Śnioszek #1670 Gold Crew / Piła
15 Ihar Kurs #682 Zenith Wrocław / Wrocław
16 Dzianis Budnik #682 Zenith Wrocław / Wrocław
17 Kamil Dydzian #1031 Legion Glogow / Głogów
18 Kamil Otrębski #2111 Rubikon / Olsztyn
19 Oliwier Szafrański #670 Shootboxer / Mosina
20 Kacper Parniewicz #16 Zenith BJJ / Nowy Tomyśl
21 Cezary Nowacki #1607 Sportowy Płock / Płock
22 Krystian Pankowski #1607 Sportowy Płock / Płock
23 Patryk Ilnicki #1670 Gold Crew / Wałcz
24 Michał Kozak #309 Top Team Rzeszów / Rzeszów
25 Marcin Ratajczak #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski
26 Kacper Sokołowski #15 WroxGym / Wrocław
27 Bartłomiej Groen #2314 Bushido Gdańsk Fight Club / Gdańsk
28 Błażej Romanowski #1806 Octagon Team / Wodzisław Śląski
29 Kamil Kosiński #1668 Gold CREW / Sulechów
30 Aleks Nowicki #1796 Strefa jiu jitsu zgierz / Zgierz
31 Mikita Stsennik #1326 21 jiujitsu / Poznan
32 Daniel Bicz #40 Checkmat / Wołów
33 Szymon Romanowski #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
34 Szymon Dawicki #1340 Checkmat Środa Wielkopolska / Środa Wielkopolska
35 Nikodem Abram #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Forca Brava Opole
36 Jakub Mądrachowski #16 Zenith BJJ / Gdynia
37 Daniel Rzadkiewicz #1281 Shooters Koło / Koło
38 Stanisław Niedźwiecki #15 WroxGym / Wrocław
39 Marek Faltyn #1734 CSW Baribal / Ostrzeszów
40 Dominik Borkowski #2081 PL ACADEMY / Bydgoszcz
41 Łukasz Szpyra #602 Puncher Wrocław / Wrocław
42 Łukasz Budzyński #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
43 Mikołaj Tomczak #928 Academia Gorila Koszalin / koszalin
44 Fabian Chojnowski #9 Academia Gorila / Koszalin
45 Norbert Jamróz #1368 Berserkers team jelenia góra / Jelenia Góra
46 Jakub Kamiński #159 Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
47 Kacper Smolarz #5 Copacabana / Konin
48 Dawid Pawlak #15 WroxGym / Wrocław
49 Bartek Żabski #3 Berserker`s Team / Wrocław
50 Kacper Rutkowski #1452 Valor MMA Luboń / Poznań
51 Bartosz Grembowski #40 Checkmat / Wągrowiec
52 Miłosz Radziukiewicz #193 Mutant Team Rzepin / Rzepin
53 Łukasz Kuchowicz #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
54 Maciej Biwan #1326 21 jiujitsu / Poznań
55 Adam Szumski #480 Golden Dragon / Bydgoszcz
56 Dawid Retkowski #1366 Berserkers Team / Szczecin
57 Kacper Bella #1561 Alcateia Fight Club / Leszno
58 Mariusz Fedak #147 Kaiser Sport / Olsztyn
59 Julian Szymański #5 Copacabana / Konin
60 Nikita Rusins #1803 Jiu-Jitsu Team Jelgava A-Force BJJ / Jelgava
61 Jerzy Wiśniewski #5 Copacabana / Warszawa

adult; white; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Dominik Mańkowski #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Bartlomiej Gromek #14 Unia Jiu Jitsu / KOCH
3 Wojtek Czubiński #1661 Arrachion Iława / Iława
4 Dominik Stec #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
5 Mikita Dzemasiuk #3 Berserker`s Team / poznan
6 Michał Ciupik #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
7 Adam Kawecki #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
8 Khalil Hayan Krifa #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
9 Jakub Więcek #1326 21 jiujitsu / Kościan
10 Eryk Duster #15 WroxGym / Wrocław
11 Michał Guzowski #298 Rio Grappling Club / Ostrów Wielkopolski
12 Jędrzej Szwarc #575 Invictus BJJ / Mosina
13 Maciej Sarbinowski #1668 Gold CREW / Ronin Gostyń
14 Artur Jatseiko #14 Unia Jiu Jitsu / Ronin Koszalin
15 Jakub Dobek #14 Unia Jiu Jitsu / Ronin Koszalin
16 Mateusz Zaborny #905 Ultra / Braniewo
17 Ryszard Wilczyński #367 Fightsports / Dębica
18 Mikołaj Chojnowski #664 PREDATOR MMA / Myszyniec
19 Patryk Uniejewski #219 DOJO / Wągrowiec
20 Krzysztof Szewczyk #682 Zenith Wrocław / Wrocław
21 Faissal Kassem #134 SHARK ŁÓDŹ / Łódź
22 Marek Kolarczyk #177 Octagon Team / Wodzisław Śląski
23 Kacper Cichocki #670 Shootboxer / Mosina
24 Dawid Staszkiewicz #828 Next Level Opole / Opole
25 Kamil Pisarczyk #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
26 Piotr Wyrębek #1670 Gold Crew / Linke Bros Academy - Szczecin
27 Dawid Baran #309 Top Team Rzeszów / Rzeszów
28 Łukasz Wiśniewski #16 Zenith BJJ / Walka Gniezno
29 Michał Kowalczyk #2314 Bushido Gdańsk Fight Club / Gdańsk
30 Bernard Ciesielski #74 ANKOS MMA / Poznań
31 Dominik Kaźmierczak #40 Checkmat / Wołów
32 Patryk Dunal #40 Checkmat / Wołów
33 Andrzej Petrów #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
34 Damian Chrostek #40 Checkmat / Wągrowiec
35 Tomasz Kaszuba #1487 CheckMat Leszno / Leszno
36 Mateusz Kosiba #3 Berserker`s Team / Poznań
37 Bartosz Woźniak #599 Copacabana Konin / Konin
38 Radosław Krzan #1962 Checkmat Bellatores Bochnia-Brzesko / Bochnia
39 Damian Bigus #2111 Rubikon / olsztyn
40 Michał Niemiero #2219 Pepe MMA Zielona Góra / Zielona Góra
41 Szymon Chołuj #9 Academia Gorila / Koszalin
42 Igor Gachewicz #5 Copacabana / Toruń
43 Jakub Świstuń #180 Checkmat Głogów / Głogów
44 Kacper Majewski #256 XYZ FIGHT ACADEMY BYDGOSZCZ / Bydgoszcz
45 Albert Jankowski #3 Berserker`s Team / Poznań
46 Krystian Pietruszka #9 Academia Gorila / Biała Podlaska
47 Radosław Orłowski #682 Zenith Wrocław / Wrocław
48 Michał Żurek #275 Piranha Grappling Team Gdynia / Gdynia
49 Adam Gruszecki #1808 Atlas Intense / Jarocin
50 Krzysztof Zaborowski #2160 TSUNAMI SZAMOCIN / Tsunami Szamocin
51 Przemysław Barański #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
52 Filip Nowak #174 Gameness Team / Poznań

adult; white; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Marcin Żynis #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Paweł Kołodyński #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
3 Adam Grzybowski #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
4 Michał Materkowski #1326 21 jiujitsu / Kościan
5 Jakub Kołodziejczyk #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
6 Alan Pieczychlebek #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
7 Brajan Siwak #298 Rio Grappling Club / Chojnice
8 Rikardo Zieliński #298 Rio Grappling Club / Chojnice
9 Błażej Żółkowski #1668 Gold CREW / Ronin Gostyń
10 Wiktor Łasiński #905 Ultra / Braniewo
11 Bartosz Sowa #682 Zenith Wrocław / Wrocław
12 Eryk Trojak #592 Adamusik Team / Łódź
13 Hubert Sip #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
14 Jakub Wójkiewicz #40 Checkmat / Śrem
15 Filip Szymański #575 Invictus BJJ / Zielona Góra
16 Kacper Wolanski #448 Copacabana Warszawa / Warszawa
17 Krystian Stępczak #74 ANKOS MMA / Luboń
18 Karol Mazur #16 Zenith BJJ / Piranha Grappling Team Gdynia
19 Jan Kobiela #16 Zenith BJJ / Gdynia
20 Dominik Pulcer #1659 Bastion Tychy / Tychy
21 Rafał Stępień #15 WroxGym / Wrocław
22 Adam Borowiak #1487 CheckMat Leszno / Leszno
23 Piotr Dzido #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław
24 Seweryn Zając #599 Copacabana Konin / Konin
25 Marcin Fiałkowski #2111 Rubikon / Olsztyn
26 Krzysztof Cylok #1710 Rudzkie Centrum Atletyki / Ruda Śląska
27 Dawid Ławrynowicz #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
28 Miłosz Mazij #161 Carlson Gracie Poland / Trzebnica
29 Szymon Nowak #16 Zenith BJJ / Gdynia
30 Jakub Nowak #1561 Alcateia Fight Club / Leszno
31 Marcel Ratajski #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań

adult; white; -97.5 kg

# First name and last name Team
1 Mateusz Laskowicz #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
2 Milosz Wierzbicki #14 Unia Jiu Jitsu / KOCH
3 Jakub Kapustík #1531 Slovak Grappling Academy / Banská Bystrica
4 Filip Kochlica #1531 Slovak Grappling Academy / Banská Bystrica
5 Mateusz Ćwik #40 Checkmat / Wągrowiec
6 Oskar Jankowiak #3 Berserker`s Team / Poznań
7 Jakub Kołodziejczyk #3 Berserker`s Team / Jelenia Góra
8 Bartłomiej Sobczak #951 Copacabana Poznań / Poznań
9 Wojciech Felińczak #15 WroxGym / Wrocław
10 Karol Niklas-Nowak #480 Golden Dragon / Bydgoszcz
11 Paweł Dębowski #1326 21 jiujitsu / Poznań
12 Konrad Barełkowski #1989 Berserker’s Team Poznań / Poznań
13 Ksawery Gzyl #2162 Iron Fight Team Strzelce Krajeńskie / Strzelce Krajeńskie
14 Wiktor Zimny #146 Team Sukata Poland / Mielec
15 Mikołaj Baran #275 Piranha Grappling Team Gdynia / Gdynia
16 Tomasz Kupiec #569 Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
17 Denis Danyshenko #2296 Legion Fight Wro / Wroclaw

adult; white; +97.5 kg

# First name and last name Team
1 Olivier Stankiewicz #1253 Berserkers Team Olsztyn / OSTRÓDA
2 Dawid Olszówka #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
3 Antoni Chodurski #1789 Champion Fight Club Wrocław / Wrocław
4 Kuba Broniszczak #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
5 Mateusz Bielecki #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
6 Jacek Kusman #277 23 Evolution / Wrocław
7 Kamil Kotyl #5 Copacabana / Torun
8 Antoni Jaszke #16 Zenith BJJ / Gdynia
9 Mateusz Gołębiewski #814 Checkmat Strzelec Ostrów / Ostrów Wielkopolski
10 Jakub Płuciennik #1807 JATUBAHT SZCZECIN / Szczecin
11 Hubert Stempniak #2088 Checkmat Ostrów Wielkopolski / Otrów Wielkopolski
12 Stanisław Burkiewicz #1487 CheckMat Leszno / Leszno
13 Tomasz Marcinkowski #40 Checkmat / Leszno
14 Marcin Głód #726 Contender / Kamienna Góra
15 Jakub Krakowian #1561 Alcateia Fight Club / Leszno
16 Rafał Dominiak #984 Next Level BJJ Wrocław / Wrocław

adult; blue; -61.5 kg

# First name and last name Team
1 Viktor Dushka #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Oliver Kurpiński #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Kamil Karczewski #3 Berserker`s Team / poznan
4 Hubert Szymański #5 Copacabana / Toruń
5 Bartłomiej Pawlewicz #9 Academia Gorila / Koszalin
6 Bartosz Bednarski #241 Gracie Barra / Octopus
7 Tobiasz Andrzejewski #1561 Alcateia Fight Club / Leszno
8 Kacper Kopyciński #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Nysa
9 Alan Nguyen-Xuan #575 Invictus BJJ / Zielona góra
10 Murad Yusubov #9 Academia Gorila / Warsawa
11 Sham Lal #2296 Legion Fight Wro / Wroclaw

adult; blue; -67.5 kg

# First name and last name Team
1 Wiktor Rakowski #248 BJJ Garda Chojna / Chojna
2 Jakub Wojewoda #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Marcel Pietraszko #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
4 Stanisław Knopik #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
5 Vladyslav Pererva #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
6 Vasyl Kopa #10 Next Level BJJ / Kluczbork
7 Jędrzej Pochylski #40 Checkmat / Poznań
8 Bartosz Sitko #177 Octagon Team / Wodzisław śląski
9 Michał Maliszewski #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
10 Igor Jaskólski #16 Zenith BJJ / Walka Gniezno
11 Igor Jóźwik #3 Berserker`s Team / Łódź
12 Piotr Skorupa #9 Academia Gorila / Ruda Śląska
13 Natan Chruszczyk #928 Academia Gorila Koszalin / Koszalin
14 Michal Oleksy #726 Contender / Kamienna Góra
15 Szymon Jaśkowiak #1796 Strefa jiu jitsu zgierz / ŁÓDŹ
16 Patryk Długosz #602 Puncher Wrocław / Wrocław
17 Jakub Wełna #3 Berserker`s Team / Flow Fighters Academy
18 Piotr Żukowski #575 Invictus BJJ / Zielona góra
19 Nikodem Kot #298 Rio Grappling Club / Wrocław
20 Mateusz Lis-Olszewski #3 Berserker`s Team / Wrocław
21 Rolands Dzedons #1803 Jiu-Jitsu Team Jelgava A-Force BJJ / jelgava
22 Alan Taterka #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski
23 Oliwier Grzechowiak #150 Walka Gniezno / Gniezno
24 Adrian Chwiłkowski #2330 Unia Jiu Jitsu Ronin Koszalin / Koszalin
25 Mateusz Hamerski #16 Zenith BJJ / Virtus Radom

adult; blue; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Oktawian Kłos #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Paweł Topa #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Marcel Książak #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
4 Adam Żuk #1668 Gold CREW / Energy Police
5 Lucas Ogasa #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
6 Jakub Kurdynowski #179 Hulk Team / Zenith
7 Michał Biel