Spring Open 2023 Gi No Gi 2023

Starting lists

gi; kids; 4-6 years old; girls; -23 kg

# First name and last name Team
1 Kasandra Piechowiak #1341 Shootboxer Checkmat Mosina / Mosina

gi; kids; 4-6 years old; boys; -20 kg

# First name and last name Team
1 Bogusław Nowakowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Michał Leś #146 Team Sukata Poland / Mielec

gi; kids; 4-6 years old; boys; -23 kg

# First name and last name Team
1 Tymon Długosz #298 Rio Grappling Club / Oława
2 Jerzy Kmiecik #3 Berserker`s Team / Poznań
3 Jan Skrzypczak #1341 Shootboxer Checkmat Mosina / Mosina

gi; kids; 4-6 years old; boys; -35 kg

# First name and last name Team
1 Nikodem Jędrzejczak #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
2 Nikodem Zalas #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
3 Kacper Kotkowski #1281 Shooters Koło / Koło

gi; kids; 7-9 years old; girls; -26 kg

# First name and last name Team
1 Marcelina Hertel #157 Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem
2 Julianna Leś #146 Team Sukata Poland / Mielec

gi; kids; 7-9 years old; girls; -29 kg

# First name and last name Team
1 Alicja Musiał #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
2 Jagoda Leś #146 Team Sukata Poland / Mielec
3 Pola Gniazdowska #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce

gi; kids; 7-9 years old; girls; -32 kg

# First name and last name Team
1 Maja Dunajewska #241 Gracie Barra / Poznań
2 Martyna Jezierska #3 Berserker`s Team / Poznań

gi; kids; 7-9 years old; boys; -26 kg

# First name and last name Team
1 Oliwier Kubów #1708 Unity Team - Copacabana / Warszawa Ursynów
2 Jakub Jetz #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Ernest Wójcik #569 Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
4 Bruno Wójcik #569 Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
5 Antoni Owczarek #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
6 Franciszek Kowalski #146 Team Sukata Poland / Mielec
7 Bartosz Pokrywka #146 Team Sukata Poland / Mielec
8 Franciszek Leś #146 Team Sukata Poland / Mielec
9 Witold Jasnos #180 Checkmat Głogów / Głogów
10 Bartłomiej Bogusławski #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
11 Tymon Waluszyński #575 Invictus BJJ / Skórzewo
12 Jakub Sobczyk #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
13 Piotr Przybysz #1281 Shooters Koło / Koło
14 Wojciech Gorzynik #180 Checkmat Głogów / Głogów

gi; kids; 7-9 years old; boys; -29 kg

# First name and last name Team
1 Teodor Szarafiński #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
2 Jan Hryniewicki #146 Team Sukata Poland / Mielec
3 Maciej Lipka #146 Team Sukata Poland / Mielec
4 Alan Borzęcki #146 Team Sukata Poland / Mielec
5 Tymon Błotny #241 Gracie Barra / Poznań
6 Szymon Piechura #1756 Rio Grappling Club Wrocław / Wrocław
7 Marian Matuszczak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
8 Ludwik Bawor #448 Copacabana Warszawa / Warszawa

gi; kids; 7-9 years old; boys; -32 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Kryczenkow #15 WroxGym / Wrocław
2 Tobiasz Wiśniewski #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
3 Wojciech Pokrywka #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
4 Jeremiasz Czaja #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
5 Mikołaj Kaźmierczak #1670 Gold Crew / Poznań
6 Filip Sztuka #146 Team Sukata Poland / Mielec
7 Dylan Gruca #336 Gentleman Jiu Jitsu / Rokietnica
8 Piotr Kmiecik #3 Berserker`s Team / Poznań
9 Mateusz Szumiński #1131 KO.KA Sport / Poznań

gi; kids; 7-9 years old; boys; -35 kg

# First name and last name Team
1 Niklas Nadolski #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
2 Norbert Żmienko #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Filip Hawryluk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
4 Mikołaj Szumiński #1131 KO.KA Sport / Poznań

gi; kids; 7-9 years old; boys; -38 kg

# First name and last name Team
1 Michał Długosz #298 Rio Grappling Club / Oława
2 Mikołaj Stolarski #298 Rio Grappling Club / Wrocław
3 Igor Graczyk #320 KOKA SPORT / Poznań
4 Aleksander Bundziów #180 Checkmat Głogów / Głogów
5 Jan Bartniak #180 Checkmat Głogów / Głogów

gi; kids; 7-9 years old; boys; -41 kg

# First name and last name Team
1 Maksymylian Fiszer #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Andrzej Załecki #1452 Valor MMA Luboń / Lubon
3 Tymoteusz Dulek #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie

gi; kids; 7-9 years old; boys; -44 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Woźniak #241 Gracie Barra / Poznań

gi; youngster; girls; -31 kg

# First name and last name Team
1 Pola Roszak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad
2 Gabriela Kaliciak #180 Checkmat Głogów / Głogów

gi; youngster; girls; -35kg

# First name and last name Team
1 Aleksandra Ratajczyk #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce

gi; youngster; girls; -39kg

# First name and last name Team
1 Laura Trzewikowska #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
2 Ella Greenhalgh #5 Copacabana / Konin
3 Magdalena Bundziów #180 Checkmat Głogów / Głogów

gi; youngster; girls; -47kg

# First name and last name Team
1 Zofia Pinkowska #1670 Gold Crew / Poznań
2 Lena Stroyk #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
3 Emilia Muryjas #146 Team Sukata Poland / Mielec

gi; youngster; girls; +55kg

# First name and last name Team
1 Lena-Wiktoria Kokot #1670 Gold Crew / Poznań
2 Julia Ryczek #146 Team Sukata Poland / Mielec

gi; youngster; boys; -31 kg

# First name and last name Team
1 Marcel Plizga #40 Checkmat / Leszno
2 Olivier Loliga #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
3 Yurii Serdiuk #3 Berserker`s Team / Szczecinek

gi; youngster; boys; -35kg

# First name and last name Team
1 Samuel Urbański #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Jakub Olik #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Eryk Wojciechowski #1279 Czerwony smok / Poznań
4 Ignacy Nowakowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
5 Maximilian Janicki #36 Frontline Academy Poland / .
6 Patryk Komisarczyk #146 Team Sukata Poland / Mielec
7 Maksymilian Drozdowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
8 Wojciech Jasnos #180 Checkmat Głogów / Głogów
9 Leon Skrzypczak #1341 Shootboxer Checkmat Mosina / Mosina
10 Wiktor Kotecki #336 Gentleman Jiu Jitsu / Rokietnica
11 Marcel Dybizbański #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan

gi; youngster; boys; -39kg

# First name and last name Team
1 Kamil Piotrowski #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Wiktor Czubała #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
3 Mateusz Fenzel #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad
4 Oskar Sokół #320 KOKA SPORT / Poznań
5 Dawid Knap #146 Team Sukata Poland / Mielec
6 Maksymilian Drozdowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
7 Antoni Bawor #448 Copacabana Warszawa / Warszawa
8 Mikołaj Imała #1668 Gold CREW / Poznań

gi; youngster; boys; -43kg

# First name and last name Team
1 Dmytro Meshcheriakov #40 Checkmat / Checkmat Głogów
2 Mikołaj Iwankowicz #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Borys Chaława #320 KOKA SPORT / poznań
4 Leon Wójcik #569 Ralph Gracie Jiu-Jitsu Rzeszów / Rzeszów
5 Wiktor Banaszak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad
6 Bruno Dedoni #146 Team Sukata Poland / Mielec
7 Alan Półrolniczak #320 KOKA SPORT / Poznań

gi; youngster; boys; -47kg

# First name and last name Team
1 Kacper Kulling #867 BJJ Gdynia / Gdynia
2 Michał Miler #1326 21 jiujitsu / Kościan
3 Hubert Juwa #146 Team Sukata Poland / Mielec
4 Aleksander Płóciniak #180 Checkmat Głogów / Głogów

gi; youngster; boys; -51kg

# First name and last name Team
1 Sebastian Słoma #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Stanisław Łabiak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad
3 Jakub Ziółkowski #867 BJJ Gdynia / Gdynia

gi; youngster; boys; -55kg

# First name and last name Team
1 Kazimierz Lubieniecki #5 Copacabana / Toruń
2 Jacek Laska #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice

gi; youngster; boys; +55kg

# First name and last name Team
1 Oliwier Ropela #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
2 Antoni Owsianik #15 WroxGym / Wroclaw
3 Dawid Żarski #526 Porrada Fight Gym Leszno / Leszno

gi; junior younger; girls; -45kg

# First name and last name Team
1 Natasza Urbańska #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Hanna Augustyniak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / WOLF SQUAD
3 Julia Wiśniewska #16 Zenith BJJ / Gameness Team

gi; junior younger; girls; -49kg

# First name and last name Team
1 Michalina Kaczmarek #157 Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem
2 Dorota Zielonka #1326 21 jiujitsu / Kościan
3 Gabriela Michałowska #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan

gi; junior younger; girls; -53kg

# First name and last name Team
1 Oliwia Bielejewska #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
2 Anna Pawlak #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Aleksandra Stolarska #298 Rio Grappling Club / Wrocław
4 Milena Maciołek #40 Checkmat / Leszno
5 Michalina Nowacka-Napierała #1835 Gold Crew-Linke JJ Academy Poznań / Poznań

gi; junior younger; girls; -57kg

# First name and last name Team
1 Nikola Kardyś #146 Team Sukata Poland / Mielec
2 Alicja Tomaszewska #245 Anakonda / Poznań

gi; junior younger; girls; -61kg

# First name and last name Team
1 Oliwia Przekwas #5 Copacabana / Toruń
2 Jesica Pietrzak #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
3 Roksana Piechowiak #74 ANKOS MMA / Luboń
4 Maja Frybes #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad

gi; junior younger; girls; +69kg

# First name and last name Team
1 Nicole Nowak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad
2 Agata Warachowska #180 Checkmat Głogów / Głogów

gi; junior younger; boys; -45kg

# First name and last name Team
1 Szymon Sliwiński #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
2 Adrian Wałdoch #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Filip Wrzosek #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Cavalcanti Poland
4 Borys Pisarek #1131 KO.KA Sport / Poznań
5 Sebastian Jandy #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne

gi; junior younger; boys; -49kg

# First name and last name Team
1 Jan Stawniak #1606 Gameness Team Zenith bjj / Poznań
2 Nikodem Nowicki #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
3 Maciej Poczekajczyk #15 WroxGym / Wrocław
4 Milan Gniazdowski #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
5 Hubert Konieczny #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań

gi; junior younger; boys; -53kg

# First name and last name Team
1 Szymon Fryca #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
2 Arkadiusz Grefka #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
3 Filip Dopierała #299 Shooters Konin / Konin
4 Adrian Jeżewski #241 Gracie Barra / Poznań

gi; junior younger; boys; -57kg

# First name and last name Team
1 Oliver Kurpiński #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Kuba Cegielski #5 Copacabana / Toruń
3 Jakub Jarmarczyk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
4 Miłosz Rozkres #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
5 Igor Gruszkiewicz #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
6 Ivan Demydov #1647 Checkmat VG BJJ / Zaporozhe

gi; junior younger; boys; -61kg

# First name and last name Team
1 Igor Sołowiej #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
2 Jakub Chaława #1131 KO.KA Sport / poznań
3 Ksawery Gałkowski #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
4 Przemek Libera #146 Team Sukata Poland / Mielec
5 Marcin Wołk #983 Next Level / Wrocław

gi; junior younger; boys; -65kg

# First name and last name Team
1 Olexandr Svyryd #40 Checkmat / Checkmat Głogów
2 Oskar Steczkowski #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
3 Wojciech Mikolajczyk #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
4 Oskar Kulczyński #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
5 Wojtek Pyzik #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
6 Marcel Powała #150 Walka Gniezno / Gniezno

gi; junior younger; boys; -69kg

# First name and last name Team
1 Eryk Bożejewicz #5 Copacabana / Toruń
2 Maksymilian Cegłowski #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
3 Marek Woźniak #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
4 Filip Zmuda #105 BJJ Factory / Gliwice

gi; junior younger; boys; +69kg

# First name and last name Team
1 Dominik Dubacki #171 StreetFighters / Słubice
2 Adam Jesiółkowski #5 Copacabana / Toruń
3 Gabriel Niedźwiecki #1672 BJJ Międzyrzecz Horda / Międzyrzecz
4 Hubert Broniszewski #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
5 Dawid Gołła #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
6 Antoni Galikowski #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
7 Mikołaj Ludwiczyński #612 Berserkers Słubice / Słubice
8 Tymoteusz Kiełbowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
9 Wojciech Wiesner #150 Walka Gniezno / Gniezno

gi; juniorki; -60.5 kg

# First name and last name Team
1 Karyna Baiazetian #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Zuzanna Jagodzińska #16 Zenith BJJ / Gameness Team

gi; junior; -58.5 kg

# First name and last name Team
1 Cezary Bączek #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
2 Janek Enea #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
3 Dmytro Lytvynchuk #74 ANKOS MMA / Luboń
4 Marcel Uchwat #1345 SQL Jiu-Jitsu / Świecie

gi; junior; -64 kg

# First name and last name Team
1 Bartłomiej Pawelec #1820 Movement Brothers Szprotawa / Szprotawa
2 Igor Formański #179 Hulk Team / Zenith
3 Alexander Stuart #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
4 Alan Pieniewski #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice

gi; junior; -69 kg

# First name and last name Team
1 Mikołaj Pasik #1820 Movement Brothers Szprotawa / Szprotawa
2 Szymon Kłosowski #5 Copacabana / Toruń
3 Marcin Schonknech #1452 Valor MMA Luboń / Luboń
4 Karol Badziński #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
5 Franciszek Wiesner #150 Walka Gniezno / Gniezno

gi; junior; -74 kg

# First name and last name Team
1 Wojciech Kowalski-Mierkiewicz #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
2 Igor Grzeszczak #16 Zenith BJJ / Gniezno
3 Igor Szczęsny #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
4 Karol Choduń #241 Gracie Barra / Octopus Kłodzko
5 Jakub Walachowski #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / KSW NOKAUT KOŚCIAN
6 Filip Lorenc #16 Zenith BJJ / Gameness Team
7 Robert Kozaczek #28 Złomiarz Team / Gdańsk

gi; junior; -79.3 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Gering #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
2 Bartosz Zmuda #105 BJJ Factory / Gliwice
3 Marek Talaga #951 Copacabana Poznań / Pozań

gi; junior; +89.5 kg

# First name and last name Team
1 Oskar Marcinkowski-Okrój #867 BJJ Gdynia / Gdynia
2 Kuba Skrzypek #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościanie

gi; adult; white; -64 kg

# First name and last name Team
1 Maks Marczuk #612 Berserkers Słubice / Słubice
2 Igor Walenczak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
3 Dawid Galantowicz #16 Zenith BJJ / GAMENESS TEAM POZNAŃ
4 Karol Rogacki #1715 Zawisza Dolsk BJJ / Dolsk
5 Miłosz Dzikliński #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew

gi; adult; white; -70 kg

# First name and last name Team
1 Wojciech Kucharski #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
2 Paweł Szymański #170 Katana / Bersekers Szczytno
3 Michał Pogodziński #1367 Academia Gorila Wrocław / Wrocław
4 Tomasz Marciniak #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
5 Piotr Żukowski #575 Invictus BJJ / Zielona góra
6 Kamil Konstanciak #1706 Wolf SQUAD / Wiry
7 Mateusz Rybarczyk #575 Invictus BJJ / Skórzewo
8 Maciej Piskór #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
9 Michał Kmiecik #1604 Checkmat Poznań / Poznań

gi; adult; white; -76 kg

# First name and last name Team
1 Paweł Karczewski #15 WroxGym / Wrocław
2 Szymon Martyn #1670 Gold Crew / Piła
3 Jayanandra-Ingarman Raghoobar #40 Checkmat / Glogow
4 Wiktor Krzyżanowski #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
5 Jakub Tabaszewski #682 Zenith Wrocław / Wrocław
6 Kamil Leszczuk #68 Invictus / Brzeg Dolny
7 Kuba Adamczak #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
8 Wojciech Pawlarczyk #180 Checkmat Głogów / Głogów
9 Piotr Ostrowski #218 Niezrzeszony / Ozorków
10 Kamil Pawlak #218 Niezrzeszony / Ozorków
11 Michał Sikorski #28 Złomiarz Team / Gdańsk
12 Marek Marszałkiewicz #1076 Anakonda Poznan / Poznań
13 Paweł Nowosad #1633 copacabana bydgoszcz / Bydgoszcz
14 Michał Świt #1452 Valor MMA Luboń / Luboń

gi; adult; white; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Nikodem Jutkiewicz #1820 Movement Brothers Szprotawa / Szprotawa
2 Oliver Göthling #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
3 Sebastian Chojnacki #218 Niezrzeszony / Ozorków
4 Mateusz Wójcik #575 Invictus BJJ / Brzeg Dolny
5 Dawid Jurkiewicz #5 Copacabana / Toruń
6 Marcin Ratajczak #814 Checkmat Strzelec Ostrów / Ostrów Wielkopolski
7 Jakub Świat #575 Invictus BJJ / Trzebnica
8 Mariusz Rumik #159 Pretorian Gorzów / Gorzów
9 Daniel Bicz #40 Checkmat / Wołów
10 Grzegorz Kurzec #9 Academia Gorila / Warszawa
11 Bartosz Grzywacz #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
12 Krzysztof Jarzmus #9 Academia Gorila / Warszawa
13 Adrian Augustyniak #218 Niezrzeszony / Ozorków
14 Dawid Kolniak #241 Gracie Barra / Octopus Kłodzko

gi; adult; white; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Damian Siuta #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
2 Kamil Matysiak #48 Gracie Barra Team Draculino / Poznań
3 Marcin Wejchert #180 Checkmat Głogów / Checkmat
4 Kamil Kuciński #867 BJJ Gdynia / Gdynia
5 Mateusz Ziętka #180 Checkmat Głogów / Głogów
6 Damian Rakociński #1340 Checkmat Środa Wielkopolska / Checkmat Środa Wielkopolska
7 Jakub Siodłak #180 Checkmat Głogów / Głogów
8 Miłosz Rumik #159 Pretorian Gorzów / Gorzów
9 Mikolaj Fromm #825 Colosseum Wągrowiec / Wagrowiec
10 Adam Niedźwiedź #1756 Rio Grappling Club Wrocław / Wrocław
11 Adam Ziarkiewicz #867 BJJ Gdynia / Gdynia
12 Bartłomiej Zdebelak #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
13 Adam Witkowski #1024 Copacabana kuźnia Łódź / Łódź
14 Jakub Turski #241 Gracie Barra / Octopus Kłodzko

gi; adult; white; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Tomasz Lenkiewicz #9 Academia Gorila / Warszawa
2 Mateusz Paszkudzki #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
3 Mikołaj Kostuch #867 BJJ Gdynia / Gdynia
4 Jan Chrościński #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań

gi; adult; white; -100.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Schwerkolt #1670 Gold Crew / Piła
2 Maximilian Kryk #1491 Rio Grappling Oława / Olawa
3 Oskar Marcinkowski-Okrój #867 BJJ Gdynia / Gdynia
4 Bartosz Mocarski #559 Osada JiuJitsu Judo / Tarnowo Podgórne
5 Jarosław Gołoś #867 BJJ Gdynia / Gdynia
6 Mateusz Barglik #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
7 Aleksander Ćwiok #1633 copacabana bydgoszcz / Bydgoszcz

gi; adult; white; +100.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Pacoń #15 WroxGym / Wrocław
2 Alexander Kutyła #575 Invictus BJJ / Brzeg Dolny
3 Bartłomiej Hundert #599 Copacabana Konin / Konin

gi; adult; blue; -70 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Wojewoda #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Sebastian Oracki #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
3 Witold Kozłowski #241 Gracie Barra / Octopus Łódz
4 Igor Grzeszczak #16 Zenith BJJ / Gniezno
5 Dawid Bednarek #241 Gracie Barra / Octopus Łódź
6 Jan Stefaniak #40 Checkmat / Poznań
7 Marcel Rączkowski #1756 Rio Grappling Club Wrocław / Wrocław

gi; adult; blue; -76 kg

# First name and last name Team
1 Franciszek Leśniański #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Adrian Żak #170 Katana / Bersekers Szczytno
3 Jakub Dąbrowski #28 Złomiarz Team / Gdańsk
4 Piotr Helak #40 Checkmat / Poznań
5 Hubert Siłacz #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
6 Vladyslav Filenko #15 WroxGym / Wrocław
7 Grzegorz Fórmański #40 Checkmat / Checkmat Ostrów Wielkopolski
8 Oskar Stec #40 Checkmat / Wołów
9 Maksymilian Kuszak #16 Zenith BJJ / Gniezno
10 Damian Kaszubowski #241 Gracie Barra / Poznań

gi; adult; blue; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Przemysław Stasiak #1750 Anaconda Team / Rzgów
2 Piotr Rzymyszkiewicz #150 Walka Gniezno / Gniezno
3 Paweł Derengowski #302 Espadon Bydgoszcz / Bydgoszcz
4 Fabian Gąszczyk #150 Walka Gniezno / Gniezno
5 Jakub Magóński #1603 Przemol Boxing Team / Gryfice
6 Jakub Rosiński #15 WroxGym / Wrocław

gi; adult; blue; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Douchane Vesnitch #40 Checkmat / Poznań
2 Bogusz Biedrzycki #15 WroxGym / Wrocław
3 Artur Maciejewski #40 Checkmat / Środa Wielkopolska
4 Szymon Wangler #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
5 Robert Gumiński #28 Złomiarz Team / Gdańsk
6 Oskar Woźniak #9 Academia Gorila / Warszawa
7 Igor Makowski #867 BJJ Gdynia / Gdynia
8 Jurand Lisiecki #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
9 Łukasz Bajek #448 Copacabana Warszawa / Warszawa

gi; adult; blue; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Damian Giordano #1615 Octopus Łódź / Łódź
2 Alan Dutkowski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
3 Arkadiusz Pietrzak #68 Invictus / Invictus BJJ Zielona Góra

gi; adult; blue; -100.5 kg

# First name and last name Team
1 Michał Żmudż #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
2 Piotr Baranowski #1595 Full Control Inowrocław / Inowrocław
3 Szymon Szewczyk #1668 Gold CREW / Sulechów

gi; adult; blue; +100.5 kg

# First name and last name Team
1 Tomasz Lisowski #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Patryk Prusik #1024 Copacabana kuźnia Łódź / Łódź
3 Tomasz Dulek #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
4 Marcin Wielgosz #3 Berserker`s Team / Szczecin

gi; adult; purple; -70 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Drozdowski #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
2 Tomasz Szymański #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
3 Kacper Garczyński #16 Zenith BJJ / Gniezno

gi; adult; purple; -76 kg

# First name and last name Team
1 Tomasz Radomski #15 WroxGym / Wrocław
2 Jakub Biernacki #5 Copacabana / Poznań
3 Sebastian Sobieraj #599 Copacabana Konin / Konin
4 Sebastian Maciejak #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin

gi; adult; purple; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Mateusz Hebdowski #15 WroxGym / Wrocław
2 Tomasz Batóg #28 Złomiarz Team / Gdańsk
3 Sebastian Patyk #15 WroxGym / Wrocław
4 Diogo Pina #794 Vitor Shaolin BJJ / Portsmouth

gi; adult; purple; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Radosław Chmura #40 Checkmat / Wołów
2 Tymoteusz Marcula #1678 Cross Fight Radom / Radom
3 Kamil Ruciński #844 Academia Gorilla / Wrocław
4 Eryk Przybysławski #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin
5 Krzysztof Bakalarz #558 WROX GYM / Wrocław

gi; adult; purple; -100.5 kg

# First name and last name Team
1 Piotr Szaluś #3 Berserker`s Team / Szczecin
2 Jacek Halecki #3 Berserker`s Team / SZCZECIN
3 Aleksy Krawczyk #298 Rio Grappling Club / Wrocław
4 Tomasz Sałkiewicz #825 Colosseum Wągrowiec / Wągrowiec

gi; adult; brown; -76 kg

# First name and last name Team
1 Marcin Welk #102 Katana Szczytno / Szczytno
2 Marcin Soszyński #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
3 Mateusz Bernat #951 Copacabana Poznań / Szprotawa

gi; adult; brown; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Bartosz Dziekola #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
2 Oskar Wandzel #575 Invictus BJJ / Skórzewo
3 Michał Rutkowski #3 Berserker`s Team / Poznań
4 Seweryn Mańkowski #928 Academia Gorila Koszalin / Koszalin

gi; adult; brown; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Jacek Szewczak #170 Katana / Bersekers Szczytno
2 Paweł Wasilewski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew

gi; adult; brown; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Łukasz Pietrykowski #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów

gi; adult; brown; -100.5 kg

# First name and last name Team
1 Michał Chudy #68 Invictus / Invictus Trzebnica
2 Adam Bugdalski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Toruń
3 Dominik Pankrat #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
4 Jakub Wróbel #1024 Copacabana kuźnia Łódź / Łódź

gi; adult; brown; +100.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Konieczny #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan

gi; adult; black; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Marek Suśniak #40 Checkmat / Poznań

gi; adult; black; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Werema #136 Ronin Gold Team Koszalin / voodoo gold team
2 Wiktor Siekierka #298 Rio Grappling Club / Zielona Góra

gi; women; white; -53.5 kg

# First name and last name Team
1 Sandra Szędzioł #682 Zenith Wrocław / Wrocław
2 Aleksandra Choinkowska #218 Niezrzeszony / Ozorków

gi; women; white; -58.5 kg

# First name and last name Team
1 Aleksandra Śliwa #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
2 Iga Ratajska #1464 MMA DEVIL / INVICTUS BJJ MIĘDZYCHÓD

gi; women; white; -64 kg

# First name and last name Team
1 Agnieszka Ludwińska #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Natalia Moiczek #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
3 Martyna Gebler #682 Zenith Wrocław / Wrocław

gi; women; white; -74 kg

# First name and last name Team
1 Edyta Trzcińska #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
2 Nika Stachwiuk #1538 Copacabana Warszawa Ursynów / Warszawa

gi; women; white; +74 kg

# First name and last name Team
1 Angelika Załecka #1452 Valor MMA Luboń / Lubon
2 Sandra Kijak #1452 Valor MMA Luboń / Lubon

gi; women; blue; -53.5 kg

# First name and last name Team
1 Sabrina Pietras #298 Rio Grappling Club / Team Krakowiak

gi; women; blue; -58.5 kg

# First name and last name Team
1 Katarzyna Mazur #241 Gracie Barra / Octopus
2 Wioletta Kowalska #5 Copacabana / Warszawa
3 Paulina Egierska #1835 Gold Crew-Linke JJ Academy Poznań / Poznań

gi; women; blue; -69 kg

# First name and last name Team
1 Oliwia Szycko #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Pola Grynko #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
3 Katarzyna Nastaszyc #1670 Gold Crew / Piła
4 Joanna Wangler #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
5 Patrycja Stępora #241 Gracie Barra / Octopus
6 Olesya Kozyarska #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin

gi; women; blue; +74 kg

# First name and last name Team
1 Katarzyna Rosenbaum #1595 Full Control Inowrocław / Inowrocław

gi; women; purple/brown/black; -64 kg

# First name and last name Team
1 Leyla Koziej #298 Rio Grappling Club / Wrocław

gi; master 1; white; -70 kg

# First name and last name Team
1 Karol Amanowicz #575 Invictus BJJ / Skórzewo
2 Tomasz Marciniak #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno

gi; master 1; white; -76 kg

# First name and last name Team
1 Krzysztof Rycerz #575 Invictus BJJ / Brzeg Dolny
2 Dominik Masiukiewicz #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin
3 Viacheslav Pomnikov #176 Cyklon BJJ Zielona Góra / Zielona Góra
4 Michał Sikorski #28 Złomiarz Team / Gdańsk

gi; master 1; white; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Rafał Milczarek #1498 Akademia Sportów Walki Nelson Pabianice / Pabianice
2 Michał Bilski #1672 BJJ Międzyrzecz Horda / Międzyrzecz
3 Michał Waluszyński #575 Invictus BJJ / Skórzewo
4 Marcin Bator #3 Berserker`s Team / Berserskers team Poznan
5 Michał Gądor #1606 Gameness Team Zenith bjj / Poznań

gi; master 1; white; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Jarosław Fabiś #171 StreetFighters / Słubice
2 Kamil Kuciński #867 BJJ Gdynia / Gdynia
3 Paweł Woroniecki #9 Academia Gorila / Warszawa
4 Patryk Spychaj #951 Copacabana Poznań / Poznań
5 Adam Ziarkiewicz #867 BJJ Gdynia / Gdynia

gi; master 1; white; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Jędrzej Kuncewicz #298 Rio Grappling Club / Zielona Góra
2 Leszek Kalupa #1131 KO.KA Sport / Poznań
3 Tomasz Lenkiewicz #9 Academia Gorila / Warszawa
4 Michał Bezler #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
5 Mateusz Pasieka #1756 Rio Grappling Club Wrocław / Wrocław

gi; master 1; white; +100.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Pacoń #15 WroxGym / Wrocław
2 Patryk Grzegorczyk #256 XYZ FIGHT ACADEMY BYDGOSZCZ / Bydgoszcz
3 Tomasz Ptak #1808 Atlas Intense / Jarocin

gi; master 1; blue; -76 kg

# First name and last name Team
1 Adam Pałach #5 Copacabana / Poznań
2 Oskar Stec #40 Checkmat / Wołów
3 Kamil Radomski #28 Złomiarz Team / Gdańsk
4 Kamil Biały #241 Gracie Barra / Poznań
5 Michał Gryglewski #171 StreetFighters / Slubice
6 Kamil Szczepański #1615 Octopus Łódź / Łódź

gi; master 1; blue; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Bartosz Ciepłucha #1615 Octopus Łódź / Łódź
2 Paweł Kapała #3 Berserker`s Team / Wrocław
3 Patryk Makowski #599 Copacabana Konin / Konin
4 Maciej Szostakowski #867 BJJ Gdynia / Gdynia

gi; master 1; blue; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Alan Markiewicz #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
2 Ireneusz Homann #16 Zenith BJJ / Artnox Wrocław
3 James Greenhalgh #5 Copacabana / Konin
4 Robert Gumiński #28 Złomiarz Team / Gdańsk
5 Krzysztof Orawiec #1668 Gold CREW / Poznań

gi; master 1; blue; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Maciej Siekiera #394 Copacabana Kuźnia Team / Łódź
2 Tomasz Pluta #245 Anakonda / Poznań
3 Michał Marciniak #575 Invictus BJJ / Mosina
4 Przemysław Oskierko #15 WroxGym / Wrocław

gi; master 1; purple; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Kamil Ruciński #844 Academia Gorilla / Wrocław

gi; master 1; purple; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Patryk Półka #5 Copacabana / Warszawa
2 Rafał Kulas #171 StreetFighters / Słubice
3 Oliwier Godlewski #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec

gi; master 1; purple; -100.5 kg

# First name and last name Team
1 Mateusz Kusztal #575 Invictus BJJ / Trzebnica
2 Marcin Sejdak #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
3 Piotr Szaluś #3 Berserker`s Team / Szczecin
4 Aleksy Krawczyk #298 Rio Grappling Club / Wrocław

gi; master 1; brown; -76 kg

# First name and last name Team
1 Marcin Soszyński #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
2 Adam Kuszak #951 Copacabana Poznań / Poznań
3 Łukasz Wiśniewski #298 Rio Grappling Club / Oława
4 Mateusz Bernat #951 Copacabana Poznań / Szprotawa

gi; master 1; brown; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Paweł Wasilewski #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew

gi; master 1; brown; -94.3 kg

# First name and last name Team
1 Łukasz Pietrykowski #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
2 Rafał Wróbel #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / TORUŃ

gi; master 1; black; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Marek Suśniak #40 Checkmat / Poznań
2 Grzegorz Janus #716 Voodoo Team / Ronin Gold Team
3 Wiktor Siekierka #298 Rio Grappling Club / Zielona Góra

gi; master 2; white; -76 kg

# First name and last name Team
1 Grzegorz Bonter #15 WroxGym / Wrocław
2 Sebastian Przewoźniak #241 Gracie Barra / Poznań

gi; master 2; white; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Michał Marianowski #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Masada
2 Paweł Woroniecki #9 Academia Gorila / Warszawa
3 Wojciech Sikorski #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznan
4 Radek Czerny #176 Cyklon BJJ Zielona Góra / Zielona Góra

gi; master 2; blue; +100.5 kg

# First name and last name Team
1 Przemysław Skrzypczak #1364 Rio Grappling Club - Broken Tooth Gym / Wrocław
2 Tomasz Dulek #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie
3 Dawid Rozumek #1670 Gold Crew / SIHASAPA
4 Marcin Wielgosz #3 Berserker`s Team / Szczecin

gi; master 2; purple; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Jarosław Bryła #3 Berserker`s Team / Zielona Góra
2 Radosław Olbryś #5 Copacabana / Konin
3 Andrzej Dębski #15 WroxGym / Wrocław

gi; master 2; purple; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Gniewosław Owsianikow #5 Copacabana / Bydgoszcz

gi; master 2; brown; -76 kg

# First name and last name Team
1 Adam Taracha #5 Copacabana / Poznań
2 Jan Siekierski #523 Strefa Walki Jelenia Góra / Jelenia Góra

gi; master 2; black; -82.3 kg

# First name and last name Team
1 Piotr Łukaszewski #16 Zenith BJJ / Gniezno
2 Grzegorz Janus #716 Voodoo Team / Ronin Gold Team

gi; master 3; white; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Bartłomiej Stawicki #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
2 Paweł Pośnik #180 Checkmat Głogów / Głogów
3 Michał Marianowski #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Masada
4 Tomasz Janiak #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
5 Bartosz Borowski #575 Invictus BJJ / Skórzewo

gi; master 3; white; +100.5 kg

# First name and last name Team
1 Mariusz Owczarzak #867 BJJ Gdynia / Gdynia
2 Urban Szymański #1604 Checkmat Poznań / Poznań
3 Łukasz Lorenc #16 Zenith BJJ / Gameness Team

gi; master 3; blue; -76 kg

# First name and last name Team
1 Kamil Biały #241 Gracie Barra / Poznań

gi; master 3; purple; -88.3 kg

# First name and last name Team
1 Gniewosław Owsianikow #5 Copacabana / Bydgoszcz

no-gi; kids; 4-6 years old; girls; -22 kg

# First name and last name Team
1 Kasandra Piechowiak #1341 Shootboxer Checkmat Mosina / Mosina

no-gi; kids; 4-6 years old; girls; -25 kg

# First name and last name Team
1 Marcelina Matuszczak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce

no-gi; kids; 4-6 years old; boys; -19 kg

# First name and last name Team
1 Bogusław Nowakowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne

no-gi; kids; 4-6 years old; boys; -22 kg

# First name and last name Team
1 Jerzy Kmiecik #3 Berserker`s Team / Poznań

no-gi; kids; 4-6 years old; boys; -25 kg

# First name and last name Team
1 Adrian Lewicki #1281 Shooters Koło / Koło

no-gi; kids; 7-9 years old; girls; -25 kg

# First name and last name Team
1 Zuzanna Cybulska #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica

no-gi; kids; 7-9 years old; girls; -28 kg

# First name and last name Team
1 Pola Gniazdowska #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce

no-gi; kids; 7-9 years old; boys; -25 kg

# First name and last name Team
1 Antoni Owczarek #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
2 Bartłomiej Bogusławski #3 Berserker`s Team / Wielkopolska
3 Ignacy Jankowiak #320 KOKA SPORT / Poznań
4 Piotr Przybysz #1281 Shooters Koło / Koło

no-gi; kids; 7-9 years old; boys; -28 kg

# First name and last name Team
1 Teodor Szarafiński #336 Gentleman Jiu Jitsu / Poznań
2 Sami Majzoub #320 KOKA SPORT / Poznań
3 Marian Matuszczak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
4 Ludwik Bawor #546 UKS Mały Wojownik / Warszawa

no-gi; kids; 7-9 years old; boys; -31 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Kryczenkow #15 WroxGym / Wrocław
2 Marcel Szymański #48 Gracie Barra Team Draculino / Poznań
3 Tymoteusz Kazubski #1031 Legion Glogow / Głogów
4 Mikołaj Kaźmierczak #1670 Gold Crew / Poznań
5 Dylan Gruca #336 Gentleman Jiu Jitsu / Rokietnica
6 Piotr Kmiecik #3 Berserker`s Team / Poznań
7 Hugo Śniegocki #1452 Valor MMA Luboń / Luboń

no-gi; kids; 7-9 years old; boys; -34 kg

# First name and last name Team
1 Franek Kliza #1031 Legion Glogow / Głogów
2 Filip Hawryluk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
3 Filip Chwirot #1452 Valor MMA Luboń / Luboń
4 Adam Gruźlewski #320 KOKA SPORT / Poznań

no-gi; kids; 7-9 years old; boys; -37 kg

# First name and last name Team
1 Michał Długosz #298 Rio Grappling Club / Oława
2 Mikołaj Stolarski #298 Rio Grappling Club / Wrocław
3 Jan Kaczmarek #1031 Legion Glogow / Głogów
4 Oliwier Przyboś #1031 Legion Glogow / Głogów

no-gi; kids; 7-9 years old; boys; -40 kg

# First name and last name Team
1 Andrzej Załecki #1452 Valor MMA Luboń / Lubon
2 Tymoteusz Dulek #912 United Kings Jiu Jitsu / Drawsko Pomorskie

no-gi; youngster; girls; -34kg

# First name and last name Team
1 Jagoda Pisarek #1131 KO.KA Sport / Poznań
2 Aleksandra Ratajczyk #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce

no-gi; youngster; girls; -38kg

# First name and last name Team
1 Zuzanna Hertel #157 Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem
2 Oliwia Łyżwa #1031 Legion Glogow / Głogów
3 Amelia Balik #1031 Legion Glogow / Głogów
4 Ella Greenhalgh #5 Copacabana / Konin

no-gi; youngster; girls; +54kg

# First name and last name Team
1 Lena-Wiktoria Kokot #1670 Gold Crew / Poznań

no-gi; youngster; boys; -30 kg

# First name and last name Team
1 Antoni Łakomy #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad

no-gi; youngster; boys; -34kg

# First name and last name Team
1 Samuel Urbański #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Eryk Wojciechowski #1279 Czerwony smok / Poznań
3 Ignacy Nowakowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
4 Maximilian Janicki #36 Frontline Academy Poland / .
5 Maksymilian Drozdowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
6 Yurii Serdiuk #3 Berserker`s Team / Szczecinek
7 Marcel Dybizbański #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan

no-gi; youngster; boys; -38kg

# First name and last name Team
1 Kamil Piotrowski #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Marcin Woźniak #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
3 Oskar Sokół #320 KOKA SPORT / Poznań
4 Maksymilian Drozdowicz #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Warszawa
5 Mateusz Liberski #320 KOKA SPORT / Poznań
6 Antoni Bawor #546 UKS Mały Wojownik / Warszawa

no-gi; youngster; boys; -42kg

# First name and last name Team
1 Jakub Dzimiński #48 Gracie Barra Team Draculino / Poznań
2 Borys Chaława #1131 KO.KA Sport / poznań
3 Kasjan Niedźwiedź #1031 Legion Glogow / Głogów
4 Wiktor Banaszak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad

no-gi; youngster; boys; -46kg

# First name and last name Team
1 Michał Miler #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Jan Maćkowiak #1131 KO.KA Sport / Poznań

no-gi; youngster; boys; -50kg

# First name and last name Team
1 Sebastian Słoma #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Damian Rudowicz #1031 Legion Glogow / Głogów

no-gi; junior younger; girls; -48kg

# First name and last name Team
1 Dorota Zielonka #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Hanna Augustyniak #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / WOLF SQUAD
3 Gabriela Liberska #320 KOKA SPORT / Poznań

no-gi; junior younger; girls; -52kg

# First name and last name Team
1 Aleksandra Stolarska #298 Rio Grappling Club / Wrocław

no-gi; junior younger; girls; -56kg

# First name and last name Team
1 Nikola Kardyś #146 Team Sukata Poland / Mielec
2 Alicja Tomaszewska #245 Anakonda / Poznań

no-gi; junior younger; girls; -60kg

# First name and last name Team
1 Jesica Pietrzak #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Roksana Piechowiak #74 ANKOS MMA / Luboń
3 Maja Frybes #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad

no-gi; junior younger; girls; -64kg

# First name and last name Team
1 Martyna Antkowiak #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Zofia Niklas #6 Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Wolf Squad

no-gi; junior younger; girls; +68kg

# First name and last name Team
1 Karolina Karalus #157 Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem

no-gi; junior younger; boys; -44kg

# First name and last name Team
1 Jacek Wiśniowski #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Eryk Szkop #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Adrian Wałdoch #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
4 Filip Wrzosek #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Cavalcanti Poland
5 Sebastian Jandy #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
6 Stanisław Nowakowski #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
7 Wiktor Kodur #1131 KO.KA Sport / Poznań

no-gi; junior younger; boys; -48kg

# First name and last name Team
1 Nikodem Nowicki #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
2 Nikodem Loliga #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
3 Maciej Poczekajczyk #15 WroxGym / Wrocław
4 Milan Gniazdowski #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce

no-gi; junior younger; boys; -52kg

# First name and last name Team
1 Filip Dopierała #299 Shooters Konin / Konin

no-gi; junior younger; boys; -56kg

# First name and last name Team
1 Oliver Kurpiński #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Kuba Cegielski #5 Copacabana / Toruń
3 Jakub Jarmarczyk #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
4 Miłosz Rozkres #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
5 Igor Gruszkiewicz #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
6 Ivan Demydov #1647 Checkmat VG BJJ / Zaporozhe

no-gi; junior younger; boys; -60kg

# First name and last name Team
1 Igor Sołowiej #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
2 Jakub Chaława #1131 KO.KA Sport / poznań
3 Ksawery Gałkowski #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
4 Marcin Wołk #10 Next Level BJJ / Wrocław

no-gi; junior younger; boys; -64kg

# First name and last name Team
1 Olexandr Svyryd #40 Checkmat / Checkmat Głogów
2 Dominik Jerzyło #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Maksymilian Rozpędek #1688 Armia Polkowice / Lubin
4 Adrian Skóra #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
5 Oskar Steczkowski #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
6 Wojciech Mikolajczyk #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
7 Oskar Kulczyński #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
8 Wojtek Pyzik #1670 Gold Crew / Grodzisk Wlkp.
9 Oskar Kalupa #1131 KO.KA Sport / Poznań
10 Marcel Powała #150 Walka Gniezno / Gniezno
11 Jakub Piechota #74 ANKOS MMA / Luboń

no-gi; junior younger; boys; -68kg

# First name and last name Team
1 Marek Woźniak #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
2 Filip Zmuda #105 BJJ Factory / Gliwice
3 Bryan Bednarowski #1031 Legion Glogow / Głogów
4 Sebastian Nakwaski #14 Unia Jiu Jitsu / Kostrzyn nad Odrą

no-gi; junior younger; boys; +68kg

# First name and last name Team
1 Dominik Dubacki #171 StreetFighters / Słubice
2 Gabriel Niedźwiecki #1672 BJJ Międzyrzecz Horda / Międzyrzecz
3 Mikołaj Ludwiczyński #612 Berserkers Słubice / Słubice
4 Antoni Rosa #320 KOKA SPORT / Poznań

no-gi; juniorki; -58.5 kg

# First name and last name Team
1 Karyna Baiazetian #1326 21 jiujitsu / Kościan
2 Zuzanna Jagodzińska #16 Zenith BJJ / Gameness Team
3 Zuzanna Maćkowiak #1131 KO.KA Sport / Poznań

no-gi; juniorki; +66.5 kg

# First name and last name Team
1 Amelia Maroń #157 Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem

no-gi; junior; -51.5 kg

# First name and last name Team
1 Bartosz Kloc #1031 Legion Glogow / Głogów

no-gi; junior; -61.5 kg

# First name and last name Team
1 Borys Piątek #1031 Legion Glogow / Głogów
2 Igor Kowalczyk #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski
3 Marcel Uchwat #1345 SQL Jiu-Jitsu / Świecie
4 Wojtek Stęplowski #1452 Valor MMA Luboń / Luboń

no-gi; junior; -66.5 kg

# First name and last name Team
1 Julian Fąferek #3 Berserker`s Team / Wrocław
2 Szymon Kłosowski #5 Copacabana / Toruń
3 Igor Formański #179 Hulk Team / Zenith
4 Jakub Kulczyński #575 Invictus BJJ / Mosina
5 Karol Badziński #16 Zenith BJJ / Gameness Team Poznań
6 Marcin Łuszczyński #602 Puncher Wrocław / Wrocław
7 Franciszek Wiesner #150 Walka Gniezno / Gniezno
8 Mateusz Kołakowski #1131 KO.KA Sport / Poznań
9 Maksym Grabowski #599 Copacabana Konin / Konin
10 Adam Sobczyk #176 Cyklon BJJ Zielona Góra / Zielona Góra

no-gi; junior; -71.5 kg

# First name and last name Team
1 Igor Grzeszczak #16 Zenith BJJ / Gniezno
2 Igor Szczęsny #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
3 Paweł Lewandowski #74 ANKOS MMA / Poznań
4 Jakub Walachowski #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / KSW NOKAUT KOŚCIAN
5 Alan Nowicki #320 KOKA SPORT / Poznań

no-gi; junior; -76.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Czarnecki #241 Gracie Barra / Octopus Łódź
2 Wojciech Kowalski-Mierkiewicz #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
3 Jakub Gering #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
4 Szymon Gruźlewski #320 KOKA SPORT / Poznań
5 Robert Kozaczek #28 Złomiarz Team / Gdańsk
6 Kacper Kadlec #320 KOKA SPORT / Wiry

no-gi; junior; -81.5 kg

# First name and last name Team
1 Bartosz Zmuda #105 BJJ Factory / Gliwice
2 Kamil Dydzian #1031 Legion Glogow / Głogów
3 Jonasz Piotrowski #574 GŁD GF Team Piła / Piła
4 Kuba Skrzypek #152 KSW NOKAUT KOŚCIAN / Kościan

no-gi; adult; white; -61.5 kg

# First name and last name Team
1 Hubert Bartkowiak #74 ANKOS MMA / Luboń
2 Igor Walenczak #36 Frontline Academy Poland / Sulmierzyce
3 Dymitr Łazdowski #575 Invictus BJJ / Zielona Góra

no-gi; adult; white; -67.5 kg

# First name and last name Team
1 Igor Bachusz #1688 Armia Polkowice / Lubin
2 Tomasz Kiciński #5 Copacabana / Toruń
3 Paweł Szymański #170 Katana / Bersekers Szczytno
4 Maks Marczuk #612 Berserkers Słubice / Słubice
5 Michał Pogodziński #1367 Academia Gorila Wrocław / Wrocław
6 Dawid Cymer #5 Copacabana / Toruń
7 Bartosz Kryza #574 GŁD GF Team Piła / Piła
8 Michal Malicki #575 Invictus BJJ / Zielona Góra
9 Damian Szatkowski #3 Berserker`s Team / Wrocław

no-gi; adult; white; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Olaf Borowiec #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Wiktor Dembek #5 Copacabana / Toruń
3 Szymon Martyn #1670 Gold Crew / Piła
4 Wiktor Krzyżanowski #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
5 Jakub Tabaszewski #682 Zenith Wrocław / Wrocław
6 Kamil Leszczuk #68 Invictus / Brzeg Dolny
7 Rafał Sandulski #3 Berserker`s Team / Wrocław
8 Kuba Adamczak #1497 Porrada Gdańsk / Gdańsk
9 Tomasz Drażdżyński #74 ANKOS MMA / Luboń
10 Jakub Granops #320 KOKA SPORT / Poznań
11 Piotr Ostrowski #218 Niezrzeszony / Ozorków
12 Kamil Pawlak #218 Niezrzeszony / Ozorków
13 Andrzej Drożdżyk #951 Copacabana Poznań / Poznań

no-gi; adult; white; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Gracjan Fedko #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
2 Szymon Garstka #157 Szkoła Walki LEO Śrem / Śrem
3 Paweł Pękała #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
4 Marcin Bodnar #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
5 Oliver Göthling #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
6 Sebastian Chojnacki #218 Niezrzeszony / Ozorków
7 Jędrzej Sajdak #159 Pretorian Gorzów / Gorzów Wielkopolski
8 Jakub Niewiada #241 Gracie Barra / Poznań
9 Jakub Nowicki #825 Colosseum Wągrowiec / Wągrowiec
10 Marcin Ratajczak #814 Checkmat Strzelec Ostrów / Ostrów Wielkopolski
11 Emil Klimiuk #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
12 Artur Teska #574 GŁD GF Team Piła / Piła
13 Michał Lechowicz #3 Berserker`s Team / Wrocław
14 Mariusz Rumik #159 Pretorian Gorzów / Gorzów
15 Filip Pokora #682 Zenith Wrocław / Wrocław
16 Wiktor Jakubowski #9 Academia Gorila / Warszawa
17 Kamil Kosiński #1668 Gold CREW / Sulechów
18 Kazimierz Pieńkowski #682 Zenith Wrocław / Wrocław
19 Daniel Bicz #40 Checkmat / Wołów
20 Piotr Zieliński #682 Zenith Wrocław / Wrocław
21 Adrian Augustyniak #218 Niezrzeszony / Ozorków
22 Mateusz Radwan #660 Piranha Grappling Team / Gdynia
23 Dawid Kolniak #241 Gracie Barra / Octopus Kłodzko
24 Damian Brzozowski #1595 Full Control Inowrocław / Inowrocław

no-gi; adult; white; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Przemysław Tracz #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Oskar Maliński #10 Next Level BJJ / Wrocław
3 Hubert Sip #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
4 Filip Masiewicz #1670 Gold Crew / Horda Jiu-Jitsu Academy
5 Kacper Dukat #951 Copacabana Poznań / Poznań
6 Maciej Iwicki #682 Zenith Wrocław / Wrocław
7 Miłosz Rumik #159 Pretorian Gorzów / Gorzów
8 Tymur Samoilenko #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
9 Oskar Michalczak #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
10 Dominik Kaźmierczak #40 Checkmat / Wołów
11 Radosław Jakacki #241 Gracie Barra / Poznań
12 Adam Niedźwiedź #1756 Rio Grappling Club Wrocław / Wrocław
13 Oskar Skrzypczak #259 Kohorta Poznań / Poznań
14 Krystian Szefner #1832 Gold Crew Horda / Sulechów
15 Bartłomiej Zdebelak #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra

no-gi; adult; white; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Piotr Pachocki #5 Copacabana / Toruń
2 Andrzej Petrów #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
3 Adam Drzażdzyński #3 Berserker`s Team / Poznań
4 Krystian Stępczak #74 ANKOS MMA / Luboń
5 Łukasz Kępa #341 Brak / Świdwin
6 Karol Mazur #16 Zenith BJJ / Piranha Grappling Team Gdynia
7 Patryk Dunal #40 Checkmat / Wołów

no-gi; adult; white; -97.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Schwerkolt #1670 Gold Crew / Piła
2 Maximilian Kryk #1491 Rio Grappling Oława / Olawa
3 Adam Kwapiszewski #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / MOGILNO
4 Bartosz Mocarski #559 Osada JiuJitsu Judo / Tarnowo Podgórne
5 Jakub Skowroński #298 Rio Grappling Club / Wrocław
6 Bartłomiej Sobczak #951 Copacabana Poznań / Poznań

no-gi; adult; white; +97.5 kg

# First name and last name Team
1 Brajan Siwak #1365 Rio Grappling Chojnice / Chojnice
2 Eryk Kostrzewski #74 ANKOS MMA / Poznań
3 Aleksander Frąckowiak #16 Zenith BJJ / Nowy Tomyśl
4 Bartosz Malarz #828 Next Level Opole / Opole
5 Hubert Stempniak #814 Checkmat Strzelec Ostrów / Ostrów Wielkopolski

no-gi; adult; blue; -67.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Wojewoda #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Stanisław Knopik #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
3 Sebastian Oracki #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
4 Krzysztof Kaptur #951 Copacabana Poznań / Poznań
5 Witold Kozłowski #241 Gracie Barra / Octopus Łódz
6 Dawid Bednarek #241 Gracie Barra / Octopus Łódź
7 Dawid Niedźwiedzki #259 Kohorta Poznań / Poznań
8 Michal Liput #9 Academia Gorila / Warszawa
9 Mateusz Lis-Olszewski #1366 Berserkers Team / Wrocław
10 Szymon Małkowski #241 Gracie Barra / Poznań
11 Alan Taterka #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski
12 Maciej Frąckowiak #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań

no-gi; adult; blue; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Franciszek Leśniański #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Adrian Żak #170 Katana / Bersekers Szczytno
3 Adrian Buda #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
4 Bartosz Sibora #3 Berserker`s Team / Wrocław
5 Igor Grzeszczak #16 Zenith BJJ / Gniezno
6 Hubert Siłacz #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
7 Igor Szczęsny #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
8 Cezary Kałan #1600 Berserker`s Team Aligatores / Warszawa
9 Vladyslav Filenko #15 WroxGym / Wrocław
10 Maksymilian Kuszak #16 Zenith BJJ / Gniezno
11 Maciej Krypel #3 Berserker`s Team / Jelenia Góra
12 Grzegorz Bakalarczyk #1750 Anaconda Team / Rzgów

no-gi; adult; blue; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Dawid Szczepaniak #1604 Checkmat Poznań / Poznań
2 Jonasz Metelski #951 Copacabana Poznań / Poznań
3 Przemysław Stasiak #1750 Anaconda Team / Rzgów
4 Michał Rybicki #10 Next Level BJJ / Opole
5 Bartosz Ciepłucha #1615 Octopus Łódź / Łódź
6 Paweł Kapała #3 Berserker`s Team / Wrocław
7 Bartosz Michałowski #1835 Gold Crew-Linke JJ Academy Poznań / Poznań
8 Krzysztof Fonał #3 Berserker`s Team / Wrocław
9 Jakub Szrajber #320 KOKA SPORT / Poznań
10 Mikołaj Sowiński #638 Gracie Barra Poland Team Draculino / Poznań
11 Piotr Rzymyszkiewicz #150 Walka Gniezno / Gniezno
12 Damian Ostrowski #3 Berserker`s Team / Aligatores
13 Fabian Gąszczyk #150 Walka Gniezno / Gniezno
14 Adrian Rychły #951 Copacabana Poznań / Poznań
15 Jakub Magóński #1603 Przemol Boxing Team / Gryfice
16 Jakub Lis-Olszewski #3 Berserker`s Team / Wrocław

no-gi; adult; blue; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Hubert Drzyzga #299 Shooters Konin / Konin
2 Michał Rogozinski #1131 KO.KA Sport / Poznań
3 Artur Żelachowski #3 Berserker`s Team / Wrocław
4 Szymon Parniewicz #16 Zenith BJJ / Nowy Tomyśl
5 Bartosz Słomiak #1403 mma leszno / Leszno
6 Jakub Miszczak #1366 Berserkers Team / Korona Wałcz
7 Oskar Woźniak #9 Academia Gorila / Warszawa
8 Igor Makowski #867 BJJ Gdynia / Gdynia
9 Jurand Lisiecki #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno

no-gi; adult; blue; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Gracjan Skwarek #951 Copacabana Poznań / Poznań
2 Artur Maciejewski #40 Checkmat / Środa Wielkopolska

no-gi; adult; blue; -97.5 kg

# First name and last name Team
1 Michał Żmudż #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
2 Eryk Zisk #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań

no-gi; adult; blue; +97.5 kg

# First name and last name Team
1 Tomasz Lisowski #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Maksymilian Kamiński #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań
3 Bruno Braghieri #40 Checkmat / Poznań

no-gi; adult; purple; -67.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Drozdowski #164 ASW BLACK PANTHER BYDGOSZCZ / Zenith BJJ
2 Damian Minkiewicz #729 Macaco Gold Team / Sulechów

no-gi; adult; purple; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Mariusz Domin #3 Berserker`s Team / Zielona Góra CYKLON
2 Tomasz Szymański #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
3 Kacper Garczyński #16 Zenith BJJ / Gniezno
4 Sebastian Maciejak #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin

no-gi; adult; purple; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Radosław Chmura #40 Checkmat / Wołów
2 Mateusz Hebdowski #15 WroxGym / Wrocław
3 Oskar Kokot #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski
4 Eryk Przybysławski #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin
5 Sebastian Patyk #15 WroxGym / Wrocław

no-gi; adult; purple; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Oliwier Godlewski #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
2 Krzysztof Dzida #716 Voodoo Team / Ustronie morskie

no-gi; adult; purple; -97.5 kg

# First name and last name Team
1 Maciej Laskowski #299 Shooters Konin / Konin
2 Marcel Zabijak #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Marcin Sejdak #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / Sochaczew
4 Mateusz Ksycki #867 BJJ Gdynia / Gdynia
5 Tomasz Sałkiewicz #825 Colosseum Wągrowiec / Wągrowiec
6 Mateusz Walkowiak #241 Gracie Barra / Poznań

no-gi; adult; brown; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Marcin Welk #102 Katana Szczytno / Szczytno
2 Grzegorz Skołuda #3 Berserker`s Team / Wrocław
3 Aymen Rezgui #523 Strefa Walki Jelenia Góra / Jelenia góra
4 Seweryn Mańkowski #928 Academia Gorila Koszalin / Koszalin

no-gi; adult; brown; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Jakub Żeromiński #241 Gracie Barra / Octopus Łódź
2 Bogusław Bagiński #16 Zenith BJJ / Piranha Gdynia
3 Adrian Krokosz #16 Zenith BJJ / Świnoujście

no-gi; adult; brown; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Łukasz Pietrykowski #14 Unia Jiu Jitsu / Jamniuk Gorzów
2 Piotr Łukaszewski #1670 Gold Crew / Piła
3 Marcin Ochonski #3 Berserker`s Team / Jelenia Góra

no-gi; adult; black; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Werema #136 Ronin Gold Team Koszalin / voodoo gold team

no-gi; women; white; -51.5 kg

# First name and last name Team
1 Klaudia Wojda #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski
2 Sandra Szędzioł #682 Zenith Wrocław / Wrocław
3 Pola Szymańska #594 Copacabana Toruń / Toruń

no-gi; women; white; -56.5 kg

# First name and last name Team
1 Weronika Kochanka #1341 Shootboxer Checkmat Mosina / Mosina
2 Adrianna Osowska #682 Zenith Wrocław / Wrocław
3 Anna Tymczyszyn #1604 Checkmat Poznań / Poznań
4 Aleksandra Choinkowska #218 Niezrzeszony / Ozorków

no-gi; women; white; -61.5 kg

# First name and last name Team
1 Agnieszka Ludwińska #297 Osada jiu jitsu judo / Tarnowo Podgórne
2 Martyna Gebler #682 Zenith Wrocław / Wrocław
3 Julia Grabowska #951 Copacabana Poznań / Poznań
4 Kinga Wierus #201 Czerwony Smok Poznań / Poznań

no-gi; women; white; -66.5 kg

# First name and last name Team
1 Nika Stachwiuk #1538 Copacabana Warszawa Ursynów / Warszawa
2 Vira Zykova #1366 Berserkers Team / Poznan
3 Zarina Stasiuk #74 ANKOS MMA / Luboń

no-gi; women; white; -71.5 kg

# First name and last name Team
1 Samanta Staroń #3 Berserker`s Team / Team Wielkopolska
2 Zofia Niemira #3 Berserker`s Team / Wrocław

no-gi; women; blue; -51.5 kg

# First name and last name Team
1 Sabrina Pietras #298 Rio Grappling Club / Team Krakowiak

no-gi; women; blue; -66.5 kg

# First name and last name Team
1 Oliwia Szycko #1701 Szop&jitsu Słupsk / Renato Tavares Polska
2 Katarzyna Nastaszyc #1670 Gold Crew / Piła
3 Daria Rosinska #1668 Gold CREW / Poznań
4 Wiktoria Wojciechowska #1341 Shootboxer Checkmat Mosina / Mosina
5 Patrycja Stępora #241 Gracie Barra / Octopus
6 Olesya Kozyarska #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin

no-gi; master 1; white; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Krzysztof Rycerz #575 Invictus BJJ / Brzeg Dolny
2 Karol Amanowicz #575 Invictus BJJ / Skórzewo
3 Dominik Masiukiewicz #601 Domino Jiu Jitsu / Koszalin
4 Kamil Pawlak #218 Niezrzeszony / Ozorków

no-gi; master 1; white; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Paweł Pękała #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
2 Marcin Bodnar #915 Saiyan Świdnica / Saiyan Świdnica
3 Dawid Jurkiewicz #5 Copacabana / Toruń
4 Jakub Krzynowek #1808 Atlas Intense / Jarocin
5 Michał Bilski #1672 BJJ Międzyrzecz Horda / Międzyrzecz
6 Mariusz Turalski #241 Gracie Barra / Poznań
7 Mateusz Radwan #660 Piranha Grappling Team / Gdynia

no-gi; master 1; white; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Jarosław Fabiś #171 StreetFighters / Słubice
2 Matthias Röllig #47 BJJ Academy Zgorzelec / Zgorzelec
3 Marek Soboń #261 Poznańska Akademia Linke Gold Team / Poznań

no-gi; master 1; white; -91.5 kg

# First name and last name Team
1 Jędrzej Kuncewicz #298 Rio Grappling Club / Zielona Góra
2 Leszek Kalupa #1131 KO.KA Sport / Poznań
3 Karol Mazur #16 Zenith BJJ / Piranha Grappling Team Gdynia

no-gi; master 1; white; -97.5 kg

# First name and last name Team
1 Piotr Szumacher #3 Berserker`s Team / Kołobrzeg
2 Dariusz Gabrysiak #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
3 Jacek Krzyżyk #983 Next Level / Opole
4 Gracjan Guglenko #241 Gracie Barra / Zielona Góra
5 Jarosław Kapłoński #1399 STREFA SZTUK WALKI MOGILNO / Mogilno
6 Marcin Pilarczyk #1606 Gameness Team Zenith bjj / Poznań
7 Norbert Starkowski #1832 Gold Crew Horda / Sulechów
8 Mateusz Pasieka #1756 Rio Grappling Club Wrocław / Wrocław

no-gi; master 1; white; +97.5 kg

# First name and last name Team
1 Mateusz Gołębiewski #40 Checkmat / Ostrów Wielkopolski

no-gi; master 1; blue; -73.5 kg

# First name and last name Team
1 Bartosz Sibora #3 Berserker`s Team / Wrocław
2 Przemysław Michalski #241 Gracie Barra / Octopus Zielona Góra
3 Michał Gryglewski #171 StreetFighters / Slubicd
4 Kamil Szczepański #1615 Octopus Łódź / Łódź

no-gi; master 1; blue; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Marcin Czerwiński #306 BJJ StepOne Poznań / Poznań
2 Michał Rybicki #10 Next Level BJJ / Opole
3 Bartosz Ciepłucha #1615 Octopus Łódź / Łódź
4 Paweł Kapała #3 Berserker`s Team / Wrocław
5 Krzysztof Fonał #3 Berserker`s Team / Wrocław

no-gi; master 1; purple; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Kacper Niespodziewany #523 Strefa Walki Jelenia Góra / Jelenia Góra

no-gi; master 1; brown; -79.5 kg

# First name and last name Team
1 Aymen Rezgui #523 Strefa Walki Jelenia Góra / Jelenia góra
2 Jan Siekierski #523 Strefa Walki Jelenia Góra / Jelenia Góra

no-gi; master 1; brown; -85.5 kg

# First name and last name Team
1 Łukasz Górecki #1294 Mata Leao Jiu Jitsu / TORUŃ
2 Adrian Krokosz #16 Zenith BJJ / Świnoujście

no-gi; master 1; brown; -91.5 kg

# First name and last name Team